Папа Римський готовий відвідати Київ за однієї умови

Папа Римський Франциск, позиція Франциска у російсько-українській війні
Франциск також хотів би зустрітися з Оленою Зеленською у Ватикані. Фото: Vatican Media

Папа Римський Франциск заявив, що готовий поїхати до Києва, але за умови, що потім він відправиться до Москви, щоб "спробувати чимось допомогти".

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це 11 березня він заявив у інтервʼю аргентинському виданню La Nacion.

"Я готовий поїхати до Києва. Я хочу в Київ. Але за умови виїзду до Москви. Я поїду в обидва місця або в жодне", — сказав Франциск.

Водночас він зауважив, що наразі для нього поїздка до столиці РФ є "неможливою".

Так само скептично Франциск відносить до зустрічі президента Володимира Зеленського з лідером Росії Володимиром Путіним в Ватикані. Але він не виключає, що зустріч може відбутися в майбутньому в обраному місці. Хоча Зеленський ще в жовтні підписав указ щодо неможливості проведення переговорів з Путіним.

Папа Римський також очікує першу леді України Олену Зеленську на зустріч у Ватикані, про що було домовлено раніше. Але в останню мить вона скасувала перемовини через масоване бомбардування України.

Раніше Франциск заявив, що війни, подібні до війни в Україні, де цивільні території зазнають безладного знищення, є "злочином проти Бога та людства". Він також вважає, що війну в Україні підживлюють "імперські інтереси" і не лише Росії.