Пентагон оголосив про черговий пакет військової допомоги Україні на $400 млн

Пентагон оголосив про черговий пакет військової допомоги Україні на $400 млн

Міністерство оборони США 4 листопада оголосило про новий пакет військової допомоги Україні на 400 мільйонів доларів в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI).

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це під час брифінгу повідомила заступник речника Пентагону Сабріна Сінг.

USAI передбачає, що США виділяють зброю не зі своїх складів, а закуповують нову, або фінансують ремонт. 

До нового пакету військової допомоги від США входять, зокрема, 45 танків Т-72, 250 БТР M1117, 40 бронекатерів, 1100 дронів Phoenix Ghost, системи ППО Hawk тощо.

В пресслужбі Пентагону уточнили, що танки Т-72 спочатку модернізують. Передача цієї зброї Україні є частиною тристоронньої скоординованої роботи США з Нідерландами та Чехією. 

Сінгх висловила впевненість, що перші відремонтовані танки будуть направлені в Україну вже в грудні, однак точних термінів завершення постачання вона не має. Вона уточнила, що саме ці танки включили до пакету, бо українські військові вже вміють ними керувати.

Попередній пакет військової допомоги в США схвалили близько тижня назад, 28 жовтня. Тоді пакет допомоги на 275 мільйонів доларів включав додаткові боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS), 500 високоточних керованих снарядів для 155-міліметрової артилерії, 2 тисячі дистанційних протитанкових мін (RAAM) для дистанційного мінування такою артилерією.

Коментуючи це рішення, президент Володимир Зеленський підкреслив, що до нього увійшли "потрібні речі для наших оборонців".