НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,40

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Пригожин продовжує торгуватися з Кремлем щодо деталей угоди, - ISW

Власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин. Фото: скріншот відео
Власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин. Фото: скріншот відео

Після невдалого заколоту в РФ продовжуються обговорення деталей домовленостей, укладених між засновником ПВК "Вагнер" Євгеном Пригожиним та Кремлем за посередництва самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

За даними білоруської моніторингової групи "Беларуські Гаюн", 27 червня літак Пригожина вилетів із аеродрому Мачулищі в Білорусі у напрямку Росії – спочатку до Москви, а потім одразу ж до Санкт-Петербурга.

Військовий злочинець, колишній російський офіцер і блогер Ігор Гіркін стверджував, що Пригожин повернувся до РФ для переговорів з неназваними російськими офіційними особами та радою командирів ПВК "Вагнера".

"ІSW не може незалежно підтвердити, чи справді Пригожин повернувся до Росії, а також подробиці передбачуваного візиту, але Пригожин, можливо, ненадовго повернувся, щоб опрацювати додаткові деталі угоди, укладеної з білоруським диктатором Олександром Лукашенком", - припускають аналітики.

Крім того, в російському інформаційному просторі продовжуються спекуляції на тему цієї угоди. Так, російський військовий блогер, пов’язаний з "Вагнером", опублікував інтерв’ю з білоруським найманцем, в якому він стверджував, що "Вагнер" відкрив "новий бойовий напрям" у Білорусі та що деякі бойовики "Вагнера" "працюватимуть в Росії", а деякі - у Білорусі".

Російське опозиційне видання "Медуза" з посиланням на джерело в російському Міністерстві оборони стверджує, що разом з Пригожиним до Білорусі поїхала лише 1000 бійців ПВК "Вагнер".  Крім того, білоруський опозиційний телеканал "Бєламова" стверджував, що супутникові знімки від 27 червня показують будівництво нового військового об’єкта в Осиповицькому районі, який не було видно станом на 13 червня, припускаючи, що на знімках може бути видно будівництво тренувального табору ПВК "Вагнер" в Білорусі.

При цьому не ясно, чи з'явилося будівництво військового об'єкта до оголошення про угоду Пригожина та Лукашенка 24 червня, і експерти ISW не можуть незалежно підтвердити, чи має цей об'єкт якесь відношення до вагнерівців.

"Однак широко поширені спекуляції навколо позиції Вагнера у Білорусі припускають, що деякі аспекти угоди все ще перебувають у стадії опрацювання", - підкреслюють аналітики.

Вони додають, що повстання "вагнерівців" вже має широкий вплив на російську командну структуру і спровокувало "масштабні чистки" серед командного складу збройних сил Росії. Наразі ФСБ проводить перевірку російського військового керівництва, а також окремих командирів підрозділів.

Як раніше повідомляли аналітики Інституту вивчення війни, майбутнє ПВК "Вагнер" залишається невизначеним і можливо не буде пов'язане з Євгеном Пригожиним. Кремль натомість планує підпорядкувати найманців Міністерству оборони.

Нагадаємо, Євгеній Пригожин 23 червня повідомив, що його бойовики розпочали виконання поставлених завдань щодо "наведення ладу в країні".

У ніч проти 24 червня найманці увійшли до Ростова-на-Дону, після чого частина їх пішла "маршем" на Москву.

Увечері того ж дня після переговорів з самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком засновник ПВК Вагнер заявив, що його бійці "йдуть у зворотному напрямку до польових таборів згідно з планом".