НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,42

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

США виділили новий пакет військової допомоги Україні на $300 мільйонів: що у ньому

США виділили новий пакет військової допомоги Україні на $300 мільйонів: що у ньому
Україна отримає ще більше протитанкових ракет TOW Фото: Вікіпедія

Міністерство оборони США оголосило про виділення зі своїх запасів додаткової військової допомоги Україні на суму до 300 мільйонів доларів для задоволення її критичних потреб у відбитті російської агресії. Як зазначають у відомстві, це вже 37-е подібне рішення адміністрації президента Джозефа Байдена з серпня 2021 року.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Нинішній пакет включає додаткові боєприпаси для наданих США реактивних систем залпового вогню HIMARS, додаткові 155-міліметрові гаубиці, артилерійські снаряди того ж калібру, мінометні снаряди калібрів 120 мм, 81 мм та 60 мм.

Також Україна отримає ракети для протитанкових комплексів із оптичним прицілом TOW, некеровані авіаційні ракети Hydra-70 та шведські ручні протитанкові гранатомети Carl Gustaf і AT-4.

Крім того, до нового пакету допомоги увійшли стрілецька зброя та боєприпаси до неї, підривні боєприпаси для подолання перешкод, вантажівки та причепи для перевезення важкої техніки, контрольно-діагностичне обладнання для техобслуговування та ремонту автомобілів, запасні частини та інше польове спорядження.

Кількісні характеристики в рамках цього постачання не наводяться. Зазначимо, що про попередній, 36-й пакет допомоги Україні із запасів американського Міноборони на суму до 325 мільйонів доларів було оголошено 19 квітня, напередодні проведення чергового засідання міжнародної контактної групи з оборони України на авіабазі "Рамштайн".

Зазначимо, що виділення США нового пакету військової допомоги відбувається у світлі очікуваного найближчим часом контрнаступу України на окуповані Росією території, деталі якого керівництво країни приховує не лише публічно, а й, як повідомляють ЗМІ, навіть від західних союзників.