НБУ курс:

USD

41,44

--0,07

EUR

45,16

--0,06

Готівковий курс:

USD

41,65

41,50

EUR

45,50

45,25

Уряд Грузії заблокував президентці візити до країн ЄС. В Україну на День незалежності – теж

Саломе Зурабішвілі
Саломе Зурабішвілі. Фото: president.ge

Уряд Грузії повідомив, що відмовив чинній президентці цієї країни Саломе Зурабішвілі у здійсненні низки робочих та офіційних візитів до іноземних держав, у тому числі в робочому візиті в Україну, період якого охоплював День її незалежності.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Приводом для заяви стало опубліковане в середу повідомлення адміністрації грузинського президента про те, що 31 серпня вона вирушить до Берліна на зустріч із президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Зазначалося, що ця зустріч має стати першою у низці зустрічей із європейськими лідерами на підтримку надання Грузії статусу країни-кандидата на вступ до Європейського союзу.

В уряді Грузії заявили у відповідь, що адміністрація президента ще 12 липня звернулася до нього з пропозицією щодо зазначеного візиту, проте вона була офіційно відхилена в письмовій формі ще 3 серпня.

"Також президенту офіційно письмово відмовили у робочих візитах до України 22-24 серпня, до Швейцарської Конфедерації 16 вересня, до Республіки Польща 2-3 жовтня, до Королівства Бельгія 4-6 жовтня, до Королівства Данія 31 жовтня - 2 листопада та до Об'єднаних Арабських Еміратів 1-2 грудня", - йдеться у повідомленні.

Крім того, Зурабішвілі також було відмовлено в офіційних візитах до Болгарії 27-29 вересня, до Чехії 10-12 грудня та до Ізраїлю 18-20 грудня. Зазначимо, що серед перелічених країн до ЄС входять одразу шість.

"Нагадуємо президенту Саломі Зурабішвілі, що відповідно до підпункту "а" пункту 1 статті 52 Конституції Грузії, президент Грузії здійснює представницькі повноваження у зовнішніх відносинах лише за згодою уряду Грузії, оскільки відповідно до пункту 1 статті 54 Конституції, реалізація зовнішньої політики країни перебуває у віданні уряду Грузії", - наголошується у повідомленні.

Нагадаємо, що Грузія, як і Молдова, вирішила подати заявку на членство у Євросоюзі невдовзі після такої заявки з боку України 28 лютого 2022 року. 23 червня Європейська рада вирішила надати Україні та Молдові статус кандидатів у члени ЄС, а ось у наданні такого статусу Грузії без виконання будь-яких попередніх умов – відмовила. Вже після цього, у грудні, статус кандидата отримала Боснія та Герцеговина, яка домагалася його у звичайному порядку ще з 2016 року.