НБУ курс:

USD

41,37

--0,05

EUR

44,61

--0,22

Готівковий курс:

USD

41,30

41,20

EUR

45,05

44,80

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

В ISW оцінили, чи зможе армія РФ відновити масштабні наступальні операції

В ISW оцінили, чи зможе армія РФ відновити масштабні наступальні операції

Російське військове командування продовжує витрачати елітні підрозділи, зокрема частини повітряно-десантних військ, відправляючи їх для захисту вразливих позицій від українського контрнаступу. Враховуючи дефіцит піхоти в армії РФ, ймовірність успішного відновлення «широкомасштабних наступальних операцій» російськими військами майже не велика. 

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що опубліковані 27 серпня геолокаційні кадри свідчать про те, що російське військове командування розгорнуло підрозділи російської 76-ї гвардійської десантно-штурмової дивізії  для посилення російських позицій поблизу Роботиного, ймовірно, з району Кремінної Луганської області.

ISW раніше спостерігала, що елементи майже всіх російських формувань десантних військ діють у районах, де українські сили проводять контрнаступальні операції, і ця бічна передислокація додатково свідчить про те, що російські сили можуть використовувати відносно елітні підрозділи для посилення критичних ділянок лінії фронту.

Експерти ISW раніше зазначали, що російські війська передислокували 7 гвардійську дивізію десантних військ з Херсонської області для підтримки російської оборони в Запорізькій області, а також перекинули інші сили з Луганської області для захисту від контрнаступів українських військ на флангах Бахмута.

"Російське військове командування послідовно покладалося на використання повітряно-десантних військ як для наступальних, так і для оборонних операцій. Але вони виснажилися через високий оперативний темп. Деградація цих сил, ймовірно, послабить здатність армії РФ проводити складні оборонні операції і майже, напевно, підірве будь-які наміри Росії відновити масштабні наступальні операції, які переважно спиралися на повітряно-десантні війська, яких зараз  бракує в РФ", - зауважують аналітики.

Раніше у розвідці Британії повідомляли, що Росія у найближчі два місяці може посилити наступ  на напрямку Куп’янськ - Лиман. Таким чином окупанти хочуть створити буферну зону навколо Луганської області.

Наразі армія країни агресора РФ продовжує спроби наступати на декількох напрямках - Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському. Скрізь тривають важкі бої.

Нещодавно стало відомо, що українські війська могли прорвати російську оборону вздовж частини південної лінії фронту в Запорізькій області та розширюють клин до стратегічного міста Токмак.

Інформацію про те, що ЗСУ змогли вийти на першу лінію оборони інженерних загороджень підтвердив і голова Об’єднаного комітету начальників штабів армії США генерал Марк Міллі.

28 серпня у Міноборони підтвердили  звільнення села Роботине. Збройні Сили України просуваються в бік Новопрокопівки та Очеретуватого "попри шалений опір ворога".