НБУ курс:

USD

41,93

+0,02

EUR

43,58

--0,38

Готівковий курс:

USD

42,07

42,05

EUR

44,10

43,90

Коли можуть позбавити водійських прав за ухилення від мобілізації: пояснення Міноборони

Чоловік в авто
Закон передбачає тимчасове обмеження права керувати авто за ухилення від мобілізації

У Міністерстві оборони України наголошують, що тимчасово обмежити права керування транспортними засобами за ухилення від мобілізації можна лише за рішенням суду.

Про це повідомила пресслужба Міноборони.

У відомстві підкреслили, що інформація, поширена в деяких ЗМІ про автоматичне позбавлення водійських прав за неявку за повісткою, не відповідає дійсності.

Там пояснили, що на практиці водія не можуть автоматично позбавити прав за неявку за повісткою.

Однак у Міноборони зазначили, що закон передбачає тимчасове обмеження права керувати транспортними засобами тих громадян, які ухиляються від виконання військового обов'язку, за рішенням суду.

"Для цього територіальний центр комплектування має звернутися до суду з позовною заявою, якщо людина ігнорує вимоги щодо виконання військового обов'язку. Процедура подачі позову має включати детальний опис вимог, що повинні бути виконані, та документальне підтвердження ухилення від обов'язків громадянином", - пояснюють у відомстві.

Там уточнюють, що після цього, лише за умови підтвердження факту ухилення та невиконання військового обов'язку, суд приймає рішення щодо тимчасового обмеження права керування транспортом.

Нагадаємо, понад 21 тисячу проваджень за порушення військового обліку було зафіксовано за 10 місяців 2024 року в Україні. Це вже вдвічі більше, ніж за весь 2023 рік. 

У межах примусового виконання правочину виконавча служба накладає арешт - ухвалюється постанова про арешт майна (коштів) боржника або про опис та арешт. Delo.ua з'ясувало, що можуть, а що не можуть конфіскувати у боржника-"ухилянта" та що робити, аби уникнути арешту майна.

Необхідність оновлення даних військовозобовязаним

Нагадаємо, 11 квітня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби, президент Володимир Зеленський підписав документ 16 квітня. Закон набрав чинності 18 травня.

Згідно з ним, всі чоловіки віком 18-60 років були зобов'язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані. 

Щоб спростити процедуру оновлення даних, Міноборони запустило мобільний додаток Резерв+ для військовозобов'язаних, призовників та резервістів. Він дозволяє оновити дані без відвідування ТЦК.