Опитування показало, скільки українців планують святкувати Різдво "по-старому" 7 січня

Фото: ua.depositphotos.com
Фото: ua.depositphotos.com

42% українців планують святкувати Різдво 25 грудня, 17% - 7 січня, а 21% - в обидві дати. В свою чергу, 15% відповіли, що не планують святкувати Різдво взагалі, 1% надали іншу відповідь, а 5% не дали ніякої.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг" на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (IRI).

Зокрема, на заході України домінує (59%) дата 25 грудня, а 7 січня обрали лише 9%. На сході ж більше (29%) тих, хто обирає другу дату на противагу першій (20%). Водночас в обидві дати святкувати Різдво планує майже однакова частка населення в усіх макрорегіонах.

Серед молоді до 35 років фіксується значно підвищена частка тих, хто взагалі не планує святкувати Різдво (23%). Серед респондентів віком 36-50 років таких виявилося лише 13%, а серед старших - 11%.

Втім, найбільш радикальну різницю у відповідях зафіксовано в залежності від конфесійної приналежності опитаних. Так, серед греко-католиків святкувати в грудні Різдво планують 81%, а в січні - лише 3%, не планують - теж тільки 3%.

Серед віруючих Православної цекви України першу дату обирають утричі частіше, ніж другу (45% проти 16%), а серед віруючих Української православної церкви - навпаки, другу вп'ятеро частіше, ніж першу (10% проти 49%).

В свою чергу, серед громадян, що не відносять себе до жодної релігії, не планують святкувати Різдво 24%, а серед переконаних атеїстів таких - відносна більшість у 39%.

Опитування щодо цього питання проводилося з 9 по 12 вересня серед 1992 респондентів по всій Україні, крім окупованих територій Криму й Донбасу (ще 8 участників дослідження були мусульманами та іудеями і у згадані результати не включені).

Метод дослідження - телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 не перевищує 2,2%.

Нагадаємо, що в липні Верховна Рада змінила офіційну дату Різдва в Україні з 7 січня на 25 грудня, Дня української державності - з 28 липня на 15 липня, а Дня захисників і захисниць України - з 14 жовтня на 1 жовтня. 28 липня цей закон підписав президент Володимир Зеленський.

Джерело фото: ua.depositphotos.com