Водійське посвідчення в "Дії" відтепер можна використовувати в ситуаціях, в яких раніше вимагався пластиковий аналог

Водійське посвідчення в "Дії" відтепер можна використовувати в ситуаціях, в яких раніше вимагався пластиковий аналог

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль підписав постанову №1299, якою уряд дозволив використовувати лише електронне водійське посвідчення в застосунку "Дія" без пластикового аналога.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Постанова набуває чинності 14 грудня. Про це пресслужба Міністерства цифрової трансформації України повідомила 7 грудня в Facebook.

Таким чином в Україні запровадили формат діджитал first. Це означає, що в будь-якій ситуації водій може використовувати лише електронне водійське посвідчення в "Дії", навіть в тих, коли раніше потрібен був пластиковий аналог.

"Тримай документ просто у смартфоні і забудь про пластик. Навіть під час оформлення водійського посвідчення ви можете обирати, зробити лише діджитал-документ чи замовити пластикову картку", — підкреслюють у відомстві.

У "Дії" водійське посвідчення доступне в українськомовній та англомовній версіях. Права та техпаспорт мають міжнародне кодування, яке використовується в ЄС, США та Канаді.

Застосунок "Дія" може працювати навіть із мінімальним покриттям мобільного зв'язку. Більше того, створений на час війни "єДокумент" залишається дійсним у додатку "Дія" у будь-якому випадку, навіть без підключення до інтернету.