З 11 липня в Україні почали діяти обмеження на продаж та рекламу тютюнових виробів: що змінилось

З 11 липня в Україні почали діяти обмеження на продаж та рекламу тютюнових виробів: що змінилось
З 11 липня забороняється реклама тютюнових виробів та електронних пристроїв. Фото: Delo.ua

Сьогодні набувають чинності норми Закону № 1978, якими забороняється реклама тютюнових виробів та електронних пристроїв, продаж ароматизованих сигарет, а також вводиться відповідальність за куріння з використанням пристроїв для нагріву тютюну та електронних сигарет в усіх громадських місцях. 

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє Держспоживслужба. 

Так, 11 липня набули чинності норми Закону № 1978, якими внесено зміни до антитютюнового законодавства, зокрема:

  • вводиться заборона реклами та стимулювання продажу тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них; 
  • встановлено штраф за реалізацію електронних сигарет та рідин до них особам, які не досягли 18 років, у розмірі 1020 грн, а у разі порушення повторного терміну – 10 200 грн.
  • заборонена продаж ароматизованих цигарок та тютюну для самокруток (стіки для IQOS та GLO під цю заборону не потрапляють); 
  • вводиться відповідальність щодо заборони куріння з використанням пристроїв для нагріву тютюну та електронних сигарет в усіх громадських місцях та приміщеннях за аналогією з курінням звичайних сигарок.

У Держспоживслужбі нагадали, що з квітня 2023 року відновлено контроль за дотриманням антитютюнового законодавства. Підставами для проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері антитютюнового законодавства є: самостійне звернення суб’єкта господарювання; доручення прем'єр-міністра України і звернення фізичної особи.

Раніше Delo.ua розповідало, як жорстке регулювання тютюнового ринку допомагає скоротити кількість курців та зберегти здоров'я нації, а Україна лише на шляху до подібних заходів.