- Категорія
- Відбудовуємо Україну
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
У Київській області відбудували зруйнований окупантами міст через річку Жерева: гроші виділила Велика Британія
На Київщині відбудували міст, який зʼєднує села Жеревпілля та Розважів Іванківської громади – він був підірваний російськими загарбниками після відходу з області у березні 2022 року.
Про це повідомив голова Агентства відновлення Мустафа Найєм.
Зазначається, що це один із шести мостів, які будуть відновлені за кошти Експортно-кредитної агенції уряду Великої Британії (UKEF). Це перший в Україні проект з таким видом фінансування будівельних робіт.
"У подальшому плануємо розширити цей фінансовий інструмент також і на інші обʼєкти та сфери відновлення", - розповів Найєм.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.uaВідновлений міст через річку Жерева розташований на автомобільній дорозі територіального значення та зʼєднує села Жеревпілля та Розважів. На початку повномасштабного вторгнення села Іванківської громади опинилися під окупацією. Після відходу з Київщини у березні 2022 року окупанти зруйнували міст – загнали на нього автомобіль "Урал", завантажений боєприпасами, і підірвали.
Наслідки акту агресії виявилися жахливими – міст виявився вщент розбитий. Окрім цього, під час робіт з відбудови мосту неодноразово знаходили вибухонебезпечні предмети.
Найєм зазначив, що відновлений міст значно спрощує сполучення для місцевих жителів, а також забезпечує стабільну роботу транспортної мережі Київщини.
Нагадаємо, 7 лютого відкрився рух правою смугою на відбудованому мості через річку Ірпінь між Києвом та Гостомелем. Проїзд лівою частиною мосту відкрили у січні. Таким чином транспортне сполучення між Києвом та Гостомелем на міжнародній трасі М-07 Київ – Ковель – Ягодин повністю відновлено.
У листопаді 2023 року в Романівці відкрили новий міст через річку Ірпінь, який вже назвали історичним. Старий міст, що був зруйнований в перші дні повномасштабної війни стане меморіалом і символом "Дороги життя".
Також повідомлялося, що на Херсонщині збудовано тимчасову переправу через річку Інгулець, яка є особливо важливою не тільки для місцевих мешканців, а й для фермерів.