- Категорія
- Транспорт
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Україна планує збільшити обсяги експорту морським коридором на чверть
За шість місяців роботи тимчасового морського коридору Україна відвантажила на експорт понад 22 млн тонн вантажів.
Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
"Понад 22 мільйонів тонн вантажів різної номенклатури експортовано з початку роботи тимчасового коридору Чорним морем. З серпня ним скористалися понад 700 суден", - зауважив він.
Він підкреслив, що більше 22 мільйонів тонн за півроку – не межа.
"Модернізація як самих портів, так і супутньої інфраструктури – мережі автомобільних доріг та залізниці – при належній безпековій складовій дозволить збільшити обсяги щонайменше на чверть", - переконаний міністр.
Кубраков нагадав, що перевалка йде з трьох портів Великої Одеси – «Чорноморська», «Одеси» та «Південного», які окупанти постійно атакують дронами.
10 лютого було зафіксоване пошкодження інфраструктури для перевалки і знищене зерно.
За словами Кубракова, загалом, з 18 липня (останнього дня роботи “зернового коридору”) в результаті атак РФ на морські порти України пошкоджено майже 200 об’єктів портової інфраструктури, постраждало більше 26 цивільних осіб.
Судноплавство у Чорному морі
У липні 2023 року Росія вийшла з "зернової угоди", яка дозволяла Україні безпечно транспортувати сільгосппродукції через три порти в Одеській області.
Україна у відповідь створила тимчасовий «гуманітарний коридор» для вантажних суден, які рухаються до або з морських портів України. При цьому, військові повідомляють, що протягом маршрутів зберігається мінна небезпека та загроза обстрілів з боку Російської Федерації.
Наразі тимчасовий морський коридор, який Україна використовує для експорту вантажів як альтернативу "зерновому коридору", вийшов на ті потужності, які були до початку повномасштабного вторгнення Росії.