НБУ курс:

USD

41,42

--0,06

EUR

44,83

+0,08

Готівковий курс:

USD

41,40

41,30

EUR

45,12

44,90

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

В Україні збудували лоцманське судно за кошти США (ФОТО)

лоцманське судно, порт рені, дунайський кластер
Фото: Facebook/ Олександр Кубраков

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) профінансувало будівництво нового судна для Адміністрації морських портів України. Найближчим часом воно розпочне роботу в порту Рені, повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Зазначається, що лоцманське судно збудоване в Україні силами національного виробника “УМС МАРІН” коштом американського агентства. Урочиста передача судна АМПУ відбулася 2 травня за участі заступниці адміністратора USAID Ізобель Коулман та посла США в Україні Бріджит Брінк.

Фото: Facebook/ Олександр Кубраков

“Додаткове судно означає можливість збільшення суднозаходів і це один з механізмів Стратегії розвитку портів дунайського кластеру. Порти Рені, Ізмаїл, Усть-Дунайськ у минулому році забрали на себе третину всього вантажообігу. За останні 4 місяці дунайські порти обробили понад 5,5 мільйона тонн вантажів, з яких на експорт - 4 мільйона тонн”, - наголосив віцепрем’єр-міністр з відновлення України - міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Урядовець додав, що міністерство системно співпрацює з американськими партнерами задля розвитку портового кластеру. Зокрема, вже було залучено обладнання для захисту обʼєктів критичної інфраструктури морських портів, передано спеціальну техніку для вантажоперевалки, залучено додаткове фінансування для проєктів розвитку логістики в регіоні.

Водночас одним із ключових напрямків роботи проєкту USAID “Економічна підтримка України”, бюджет якої становить 350 мільйонів доларів, є підтримка логістики експорту зерна.

“Це - перше замовлення ДП “АМПУ” щодо побудови нового лоцманського катеру. Взагалі передбачена закупівля 3 нових лоцботів. Я вдячний команді USAID, філії “Дельта-Лоцман” та фахівцям апарату управління ДП “АМПУ”, які протягом майже півтора року вели цей проєкт, і зараз ми можемо бачити результат цієї плідної праці”, - зауважив очільник АМПУ Юрій Литвин.

Ситуація у дунайській логістиці

Нагадаємо, що 18 квітня Асоціація портів України “Укрпорт” звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля через критичну ситуацію в дунайській логістиці. Портовики поскаржилися, що через скорочення експорту агропродукції ставки фрахту впали подекуди нижче довоєнного рівня.

В асоціації нарікають, що суднохідні компанії вимушені працювати з від’ємною рентабельністю заради збереження частки ринку. Зауважуючи, що тривалий період критично низьких ставок може призвести до деградації потенціалу дунайського кластеру: більша частина флоту буде виведена у відстій, втрачені дефіцитні кадри, заморожені стивідорні проєкти.

Попри це, у 2023 році вантажообіг через порти Дунаю сягнув рекордних показників – понад 29 мільйонів тонн, що майже в 6 разів більше порівняно з довоєнним періодом. На початку березня повідомлялося, що з початку 2024 року через дунайські порти було експортовано вже 3,7 мільйона тонн вантажів, з них 2,5 мільйона тонн – зернові культури та олія.