НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,42

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

ЧАЕС заживлено від енергосистеми Білорусі – керівник Зони відчуження

ЧАЕС заживлено від енергосистеми Білорусі – керівник Зони відчуження
Фото: Facebook/dazv.gov.ua

Голова Державного агентства з управління Зоною відчуження Євген Крамаренко заявляє, що Чорнобильська атомна електростанція на окупованій російськими військами території наразі має електропостачання з білоруської сторони. Про це він сказав в ефірі загальнонаціонального телемарафону "UA разом".

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

"Станція живиться, але живиться за рахунок Білорусі. На території міста Чорнобиль та на інших територіях Зони відчуження відсутнє енергопостачання", – повідомив чиновник.

Водночас він додав, що зараз відсутні дані про рівень радіації в районі ЧАЕС, оскільки система моніторингу рівня забруднення на території Зони відчуження, яка передавала ці дані в режимі онлайн, перестала працювати.

"Станом на 25 число - це останній день, коли вона діяла - було виявлено перевищення більш ніж у 7 разів. Наразі вона не працює, і нам невідомо, що відбувається на території Зони відчуження щодо забруднення", - сказав Крамаренко.

При цьому він зазначив, що сховища ядерних відходів, розташовані на території Зони, є не менш небезпечними об'єктами, ніж сама ЧАЕС.

"Нам невідомий рівень радіаційного забруднення на цих майданчиках і те, що на них зараз відбувається. На самій ЧАЕС ми нещодавно провели ротацію. Там забрали персонал, який понад 600 годин виконував свої обов'язки. На заміну поїхали інші спеціалісти", - додав голова агентства.

Він повідомив, що зараз на станції працюють 59 спеціалістів, зокрема шість жінок. За його словами, вони підтримують ЧАЕС у безпечному режимі, завдяки чому "ризиків ми зараз не бачимо".

Крамаренко також зазначив, що не зустрічався з головою Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаелем Гроссі, який приїхав в Україну, а також заявив, що там взагалі поки на повідомлення українського відомства щодо ситуації ЧАЕС не реагували.

"Ми неодноразово повідомляли, що ми втратили контроль над радіаційними об'єктами на території Зони відчуження, і спрямовували відповідні звернення. Проте реакції жодної ми не відчули", - сказав Крамаренко.

Нагадаємо, що ще 10 березня Міністерство енергетики Білорусі заявило, що електропостачання Чорнобильської АЕС було відновлено через лінію електропередачі з білоруського Мозиря.

Однак у Національній енергетичній компанії "Укренерго" заявили, що "всі повідомлення російських та білоруських ЗМІ про заживлення ЧАЕС з боку Білорусі – провокація, спрямована на загострення ситуації".

За даними українського Міненерго, після того, як об 11:22 9 березня була перебита остання ЛЕП напругою 750 кВ, що живила ЧАЕС, всі її об'єкти виявилися знеструмленими, але електропостачання станції вдавалося підтримувати за допомогою дизель-генераторів, запасу палива для яких вистачило б лише на дві доби. Незабаром після цього про своє доручення спеціалістам забезпечити енергопостачання ЧАЕС заявив фактичний керівник Білорусі Олександр Лукашенко.