Україна приєдналася до Європейської енергосистеми ENTSO-E

Україна приєдналася до Європейської енергосистеми ENTSO-E

У середу, 16 березня, Об'єднана енергосистема України синхронізувалася з Енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E. Про це у своєму мікроблозі Twitter написав президент Володимир Зеленський.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Україна стала членом "Енергетичного Євросоюзу". Об'єднання української та європейської енергосистем завершено. Тепер українська електроенергія в Європі, а європейська в Україні", — написав президент.

Нагадаємо, згідно з дорожньою картою приєднання енергосистеми України до енергосистеми ЄС Об'єднана енергетична система України мала деякий час попрацювати в ізольованому від Росії та Білорусі режимі. За планом тестування   мало початися о 00:00 24 лютого.

24 лютого 2022 року президент Російської Федерації Володимир Путін оголосив про початок вторгнення російських військ до України. Міста обстрілюють ракетами. Ідуть позиційні бої – українці намагаються стримати російські війська. Є жертви серед цивільного населення та військових.

Після вторгнення процес синхронізації енергосистеми прискорився. 28 лютого Європейський Союз підтримав якнайшвидше об'єднання енергетичних систем України та континентальної Європи.

А вже 2 березня Оператори мереж передачі електроенергії континентальної Європи схвалили синхронізацію енергомереж України та Молдови з енергооб'єднанням країн континентальної Європи ENTSO-E.