Хорватія з наступного року переходить на євро

євро, валюта, Хорватія, хорвати, президент Хорватії, гроші, Хорватія переходить на євро
Фото: Хорватія з наступного року переходить на євро

Хорватія схвалила перехід на валюту євро та наступного року стане 20-ою країною Єврозони. Про це повідомляє aktuality.  

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

За перехід на євро віддало голоси 117 депутатів при 13 голосах проти. Противники введення євро зазначали, що зараз не найкращий час для такого переходу, оскільки цей крок призведе до зростання бідності.  

У хорватському парламенті переконані, що введення євро стане позитивним кроком для країни, а саме дасть змогу усунути валютні ризики, знизити процентні ставки, підвищити кредитний рейтинг країни та залучити більше інвестицій.

Зазначається, що перерахування цін на товари в обох валютах розпочнеться вже з 5 вересня. Паралельне співіснування хорватської та європейської валют триватиме весь наступний рік. 

Нагадаємо, 25 січня президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що для України немає місця у НАТО. А також він наголосив, що перешкоджатиме будь-якому залученню Хорватії до конфлікту між Росією та Україною. 

Водночас вже у квітні прем'єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович заявив, що бойкотуватиме президента Мілановича і припиняє всі контакти з ним, оскільки вважає, що глава держави має тісні зв'язки з Москвою. Зокрема, він обговорив з Володимиром Зеленським посилення санкцій проти Росії.