НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

43,85

43,55

Естонія, Латвія та Словаччина приєдналися до розслідування військових злочинів РФ

Естонія, Латвія та Словаччина приєдналися до розслідування військових злочинів РФ

До Спільної слідчої групи з розслідування тяжких міжнародних злочинів країни-агресора РФ в Україні приєдналися Естонія, Латвія та Словаччина.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Зазначається, що спільна слідча група (JIT) із розслідування військових злочинів РФ, створена Україною, Литвою та Польщею, розширилася до 6 країн.

На засіданні в Євроюсті було підписано угоду про приєднання до JIT Естонії, Латвії та Словаччини. Також учасниками групи є Євроюст та вперше в історії Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду.

"Це потужний крок нашого міжнародного юридичного фронту – розширення Спільної слідчої групи дасть нам нові можливості та ресурси для досягнення нашої головної мети – притягнення до відповідальності всіх, хто причетний до скоєння жахливих військових злочинів в Україні. Я вдячна Естонії, Латвії та Словаччини, які слідом за відкриттям національних виробництв вирішили стати також частиною цієї великої команди, яка допоможе встановити справедливість", – заявила генпрокурор України Ірина Венедиктова.

Протягом двох днів у Гаазі Спільна слідча група провела координаційні засідання, де визначила стратегію та тактику подальших дій разом. Сторони та учасники обговорили питання безпечного обміну інформацією та доказами.

"Участь Міжнародного кримінального суду у Спільній слідчій групі особливо важлива, оскільки вона відкриє двері для подальшої співпраці та обміну інформацією з Судом у режимі реального часу. Також дуже цінна для JIT всебічна підтримка з боку Євроюсту. Він був із нас спочатку, надаючи оперативну, аналітичну, юридичну та фінансову допомогу", - додала Венедиктова.

Зазначимо, Європейський союз, США і Великобританія оголосили про створення Консультативної групи з злочинів (ACA) - механізму, покликаного забезпечити ефективну координацію дій сторін для залучення винних у звірствах у контексті російської агресії проти України.

Також в Україні   направили   групу з 42 слідчих, судових експертів та допоміжного персоналу для розслідування військових злочинів та злочинів проти людства, скоєних армією країни-агресора РФ на території нашої країни.

Крім того, прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан звертався до керівництва РФ, щоб отримати докази масових вбивств у Бучі та інших містах Київської області, якими Росія може володіти. При цьому російська сторона проігнорувала ці запити.