НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

43,85

43,55

Німеччина переносить своє консульство з Дніпра до Львова та забирає частину дипломатів з Києва

Німеччина переносить своє консульство з Дніпра до Львова та забирає частину дипломатів з Києва
Німеччина переносить своє консульство з Дніпра до Львова та забирає частину дипломатів з Києва

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила про те, що дипломатичне відомство ФРН скорочує персонал посольства в Києві та переносить генконсульство з Дніпра до Львова.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це йдеться на офіційній сторінці МЗС Німеччини.

"Ми залишимо наше посольство у Києві відкритим, але скоротимо дислокований там дипломатичний персонал. Наше генеральне консульство в Донецьку, яке базується у Дніпрі з 2014 року, буде тимчасово переведено до Львова", - процитувала пресслужба МЗС слова міністра.

За словами Бербок, вона ухвалила рішення посилити вже вжиті раніше заходи щодо запобігання кризі в Україні.

Міністр додала, що у МЗС ФРН проходить нарада за участю представників інших відомств та сил безпеки.

Крім того, громадянам Німеччини рекомендується утриматись від поїздок в Україну. Німців, які вже перебувають в Україні, також просять розглянути питання про виїзд із країни.

Зазначимо, Держдеп США 12 лютого наказав виїхати з Києва всім американським дипломатам, які не обіймають "критично важливих посад". З 13 лютого консульські послуги у посольстві буде припинено. Дипустанова підтримуватиме невелику консульську присутність у Львові, щоб вирішувати надзвичайні ситуації, але не зможе надавати паспортні, візові чи звичайні консульські послуги.

Зазначимо, на тлі можливої агресії Росії спочатку президент США Джозеф Байден   закликав   всіх американців, які залишаються в Україні, негайно залишити країну.

Після заяви американського лідера інші країни   почали масово робити аналогічні заклики   до своїх громадян. Станом на ранок 12 лютого вже шістнадцять країн зробили такі заяви.

Повний список країн, які рекомендували своїм громадянам залишити Україну, на цей час виглядає так: США, Нідерланди, Японія, Південна Корея, Ізраїль, Чорногорія, Норвегія, Латвія, Великобританія, Естонія, Канада, Бельгія, Нова Зеландія, Австралія, Фінляндія, Німеччина.

Водночас міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що заява президента США Джозефа Байдена із закликом до американських громадян покинути Україну не свідчить про будь-яке   радикальній зміні ситуації   з безпекою у країні.