Акції китайських компаній впали на тлі повідомлень про те, що "РФ просить військову допомогу у КНР" — Bloomberg

Акції китайських компаній впали на тлі повідомлень про те, що "РФ просить військову допомогу у КНР" — Bloomberg
Чутки про зв'язки Пекіна та Кремля спровокували різке падіння китайської фондової біржі. Фото: Reuters

Вартість акцій китайських компаній, що котируються на біржі в Гонконгу, різко впала на тлі непідтверджених повідомлень про те, що "Росія могла запросити військову допомогу у Китаю". Індекс Hang Seng China Enterprises у понеділок, 14 березня, закрився з падінням на 7,2%, що стало найбільшим падінням з листопада 2008 року.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомляє інформаційне агентство Bloomberg.

Про те, що РФ, можливо, може попросити КНР допомогти матеріально у війні з Україною, повідомляли лише ЗМІ. Офіційні особи цю інформацію не коментували, а в РФ спростували. Проте ринок все одно відреагував падінням цін на китайські акції.

"Китайські акції пережили найгірший день з часів світової фінансової кризи, оскільки побоювання з приводу тісних відносин Пекіна з Росією та відновлення регуляторних ризиків спровокували панічні продажі",  йдеться у матеріалі видання.

Індекс Hang Sang Tech впав на 11%, що стало його найгіршим падінням з моменту запуску в липні 2020 року.

"Якщо США вирішать запровадити санкції проти Китаю в цілому або проти окремих китайських компаній, що ведуть бізнес із Росією, це буде проблемою. У цьому випадку вся історія все ще витає у повітрі",  вважає засновник Mobius Capital Partners Марк Мобіус.

Графік падіння вартості китайських акцій. Джерело: Bloomberg

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російські авіакомпанії розраховували, що після запровадження Євросоюзом жорстких санкцій вони зможуть купувати запчастини до літаків у Китаї. Проте КНР відмовилася постачати деталі до Росії.