В Київраді не знайшлося голосів для створення муніципального банку на основі банку "Січ" - депутатка

В Київраді не знайшлося голосів для створення муніципального банку на основі банку "Січ" - депутатка
Засідання Київради. Фото: пресслужба

Київська міська рада не змогла проголосувати за рішення про створення муніципального банку на основі неплатоспроможного банку "Січ" через брак підтримки цієї ідеї депутатами. Про це повідомила в своєму Telegram-каналі депутатка від "Слуги народу" Ксенія Семенова.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Міський голова терміново скликав засідання Київради, щоб проголосувати створення муніципального банку. Питання дражливе. У нас уже був банк "Хрещатик". Закінчилося схемачем державного масштабу. Попри обіцянки, що цього разу точно буде інакше, голосів не зібрали", - написала вона.

Натомість, аби не скасовувати термінове засідання, "а то ще хтось здогадається, що зібрали його заради банку", за словами Семенової, на засіданні 13 вересня все ж було ухвалено низку "важливих, але не термінових" рішень, зокрема щодо присвоєння школярам, які є призерами олімпіад, конкурсів і турнірів з навчальних предметів, персональних стипендій, та щодо передачі компенсацій за сміттєзвалище за межами міста.

"Деякі анонімні канали писали, що це зрада-зрада. Бо ми платимо гроші громадам, де мажори живуть. Але Київ зобов‘язаний це робити. Полігон для столичного сміття знаходиться у Підгірцях", - додала вона.

Також було визначено, що фонд формування житла для внутрішньо переміщених осіб у Києві адмініструватиме департамент будівництва та житлового забезпечення Київміськадміністрації.

Крім цього, Київрада збільшила резервний фонд міського бюджету: мова йде про гроші, які можна буде використовувати у випадку пошкодження об‘єктів інфраструктури. Однак ця сума поки не називається.

Нагадаємо, що 9 серпня Національний банк України визнав банк "Січ" неплатоспроможним. 10 серпня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ввів у фінустанову тимчасову адміністрацію, а 16 серпня оголосив відкритий конкурс з пошуку інвестора для виведення банку з ринку.

Київміськадміністрація офіційно заявила про наміри створити муніципальний банк столиці на базі банку "Січ". Передбачається, що столиця візьме на себе весь збанкрутілий банк, а не лише частину його активів. Однак крім міської влади, конкурсом щодо "Січі" зацікавилися принаймні четверо інших гравців - Акордбанк, РВС Банк, Таскомбанк та "Укрпошта", яка також зацікавлена у створенні власного банку і якій в червні вже було надано дозвіл на купівлю найменшого в Україні Альпарі Банку.