НБУ курс:

USD

41,51

--0,02

EUR

45,23

+0,23

Готівковий курс:

USD

41,60

41,49

EUR

45,41

45,20

Співзасновники франшизи "Галя Балувана" запустили перший магазин у Латвії

Vesela Pani, Wesoła Pani, рига, латвія
У Ризі відкрилася Vesela Pani

Співзасновники франчайзингової мережі "Галя Балувана" Алла та Олександр Теліга у квітні запустили перший магазин партнера-франчайзі під вивіскою Vesela Pani у Ризі (Латвія). Як ідеться у повідомленні підприємців, це вже третя країна, де вони відкривають магазини за франшизою Wesoła Pani. 

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Таким чином, наразі мережа, що працює з 2021 року, розширилася до 126 франчайзингових точок у Польщі, Нідерландах та Латвії. Продажами та запуском об'єктів у країнах Євросоюзу керують донька подружжя Діана Теліга та її чоловік Владислав Азовський.

Зазначається, що команда має плани і на інші країни: ще в декількох укладено договори, партнери-франчайзі готуються до запуску. На роботу в закордонній мережі також залучають переважно українців.

"Ми бачили певний попит від наших партнерів по "Галі Балуваній", а також потенційних партнерів, які вже не мають можливості придбати франшизу в Україні. З 2023 року компанія припинила доєднувати нових франчайзі до української мережі. Натомість кожен із співзасновників розвиває власні проєкти. У нас із Олександром це Wesoła Pani. Готуємо до запуску ще декілька", — коментує Алла Теліга.

Секретом швидкого розвитку франшизи співзасновники називають новизну формату: партнери бачили, що подібного до "Галі Балуваної" в Україні не було, і долучалися, аби бути серед перших.

"Wesoła Pani — це вдосконалена версія "Галі Балуваної". До запуску продажу цієї франшизи ми підійшли з урахуванням усіх нюансів по "Галі Балуваній", тобто моментів, які хотілося би покращити. Проаналізувавши це все, ми пішли іншим, на наш погляд, більш правильним шляхом", — резюмує Алла Теліга.

Однією з головних відмінностей закордонного проєкту в Польщі є централізоване постачання: кожен франчайзі отримує всі необхідні продукти зі складів торговельної мережі, яка працює на всій території Польщі.

"Такий підхід змогу нашим франчайзі стабільно отримувати продукцію відповідної якості і не перейматися логістичними та організаційними питаннями. Більше того, в Польщі ми також централізовано постачаємо і кондитерські вироби, які виготовляємо на потужностях власного виробництва у Варшаві", — зазначила Діана Теліга.

Майже всі "Веселі пані" відкрито українцями

Як зазначають підприємці, франчайзингові бізнеси Wesoła Pani за кордоном у 98% випадків відкривають українці. Одним з факторів цього є те, що 30% партнерів по закордонній мережі вже є партнерами по українській "Галі Балуваній".

Відповідно, мотивацією для цього може бути диверсифікація бізнесу для тих власників, які мають бізнеси в самій Україні. Це особливо актуально для тих, хто прагне забезпечити фінансову підтримку дитині, яка навчається за кордоном.

Крім того, відкриття закордонної франшизи дозволяє українцям в іншій країні мати стабільне джерело доходу, оскільки через мовний бар’єр їм складно влаштуватися там на іншу роботу.

Розвиток франчайзингової мережі Multi Cook

Нагадаємо, в свою чергу, що інший співзасновник "Галі Балуваної" Володимир Матвійчук розвиває за кордоном мережу аналогічних магазинів під брендом Multi Cook. Зокрема, в січні вона вийшла на ринок США, а в лютому - Великої Британії.

Станом на кінець березня 2023 року бізнесмен зазначав, що Multi Cook відкрилися або ж готуються до відкриття, окрім згаданих країн, у Польщі, Німеччині, Канаді, Чехії, Іспанії, Франції, Нідерландах, Словаччині, Угорщині, Австрії, Швейцарії, Литві, Латвії, Туреччині, Болгарії, Греції, Кіпрі та Молдові. Таким чином, мережа охоплює 21 країну. Згідно з даними на сайті Multi Cook, вона зараз має біля 700 магазинів у Європі.

Окрім того, місяць тому Матвійчук оголосив про запуск мережі закладів швидкого харчування під назвою Gabar. Перший такий з'явиться у Луцьку, звідки й пішла в 2018 році "Галя Балувана".