НБУ курс:

USD

41,64

+0,12

EUR

45,09

+0,11

Готівковий курс:

USD

41,65

41,55

EUR

45,35

45,15

Арешт та передачу АРМА "Укрнафтобуріння" скасували, після чого поновили знову

Арешт та передачу АРМА "Укрнафтобуріння" скасували, після чого поновили знову
Фото: Укрнафтобуріння

Печерський районний суд Києва 3 травня за клопотанням адвоката "Укрнафтобуріння" скасував свої попередні рішення від 7 квітня про арешт корпоративних прав компанії та від 11 квітня про їх передачу Національному агентству з виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Як ідеться в повідомленні самого УНБ, відповідна ухвала слідчого судді не підлягає оскарженню.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Крім того, судом було скасовано заборону державним реєстраторам та органам державної реєстрації прав вчиняти реєстраційні дії стосовно часток у статутному капіталі УНБ.

В свою чергу, Державне бюро розслідувань повідомило, що вже 4 травня той самий Печерський райсуд за його з Офісом генерального прокурора повторним клопотанням знову арештував та передав корпоративні права "Укрнафтобуріння" до АРМА.

В бюро нагадують, що вважають УНБ таким, що протиправно привласнило надра Сахалінського нафтогазового родовища в Харківській області. В рамках відповідної справи за фактом зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (частина 2 статті 364 Кримінального кодексу) в квітні було також заарештовано корпоративні права ТОВ "Сахалінське", ТОВ "Сіріус-1" та ТОВ "Іст Юроуп Петролеум".

"ДБР застерігає "зацікавлених" осіб від подібних рішень щодо решти заарештованих підприємств і обіцяє діяти так само швидко і принципово. Для бюро державні інтереси завжди були найголовнішим пріоритетом діяльності", - заявили у відомстві.

Нагадаємо, що в лютому ДБР спільно зі Службою безпеки України заявили про викриття протиправної діяльності колишніх високопосадовців, які отримували незаконні надприбутки від видобутку газу з державних надр.

Правоохоронці провели обшуки у депутата Верховної Ради попереднього VIII скликання Ігоря Котвицького. За даними слідства, він за попередньою змовою з посадовцями НАК "Надра України", Держслужби геології та надр, ТОВ "Сахалінське" та комерційними структурами у період 2003-2022 років фактично привласнив державні корисні копалини.

В ДБР вказують, що під "патронатом" екснардепа держструктури надавали спецдозволи на видобуток газу з відвертим порушенням процедур, в результаті чого сировина "на папері" коштувала набагато дешевше, а також занижувались реальні обсяги видобутку на державному родовищі. Різницю ж привласнювали організатори оборудки.

Зазначається, що через цю діяльність Україна де-факто втратила право на Сахалінське нафтогазове родовище при тому, що з державного бюджету на його розробку було витрачено понад 1 мільярд гривень. За даними геологорозвідувальних робіт, поклади газу на цьому об’єкті становлять щонайменше 15 мільярдів кубометрів.

Сама ж арештована компанія, яку пов'язують з Ігорем Коломойським, заявляє, що "завжди діяла та діє в межах правового поля", впевнена в своїй юридичній позиції і "продовжуватиме відстоювати справедливість у будь-який законний спосіб".

В "Укрнафтобурінні" також анонсували закінчення робіт із буріння нової свердловини до кінця травня, а до кінця червня – завершення масштабного проєкту з будівництва дожимної компресорної станції. Компанія в поточному році планує наростити видобуток газу на 30% до минулого.