Суд заарештував "Львiвську iзоляторну компанiю" та її завод: в чому причина

Суд заарештував "Львiвську iзоляторну компанiю" та її завод: в чому причина
Фото: сайт ЛІК

Суд наклав арешт на корпоративні права львівського підприємства, яке є одним з найбільших виробників скляної продукції на території Західної України, на загальну суму 11 мільйонів гривень, а також на 19 об’єктів нерухомості цього підприємства – цілісний майновий комплекс товариства.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Як повідомляє Львівська обласна прокуратура, що ініціювала арешт, загальна сума арештованого майна становить майже 470 мільйонів гривень. Вирішується питання про передачу арештованого в управління Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

За даними слідства, посадовці підприємства, засновником якого є естонська компанія, а бенефіціарними власниками - група громадян Росії, які здійснюють фінансовий контроль за грошовими коштами від продажу скляних виробів, ухиляються від сплати податку завдяки фінансовим посередникам – пов’язаним компаніям в Естонії.

Окрім того, виявлено, що вказані громадяни РФ "задіяні у матеріальному забезпеченні" Міністерства оборони РФ, що є важливим елементом фінансування під час військової агресії в Україні.

Розслідування ведеться Головним управлінням поліції у Львівській області за матеріалами облуправління Служби безпеки України за частиною 2 статті 110-2, частиною 1 статті 212 та частиною 1 статті 366 Кримінального кодексу (фінансування дій з метою захоплення держвлади, ухилення від сплати податків, службове підроблення).

Зазначимо, що за даними держреєстру юросіб, статутний капітал у 11,05 мільйона гривень, основний від діяльності "виробництво й оброблення скляних виробів", власників у Естонії (компанія GIG Holdings, зареєстрована в передмісті Таллінна селі Іру, офіційний бенефіціар - Ольга Дубовіцька) та розташування у Львові має саме "Львiвська iзоляторна компанiя", створена у 2002 роцi на базi Львiвського iзоляторного заводу.

Нагадаємо також, що раніше у вересні повідомлялося про арешт 25 об’єктів нерухомості одного з найбільших виробників паперу та картону в Україні на суму понад 1 мільярд гривень. За даними ЗМІ, мова йшла про бізнес ексдепутата Держдуми Росії Володимира Крупчака, якого є власником Київського картонно-паперового комбінату. При цьому сам ККПК заявив, що повідомлення у ЗМІ щодо арешту його активів та корпоративних прав є безпідставними та стали для підприємства несподіванкою. Згодом було повідомлено вже про арешт 169 обʼєктів нерухомості Крупчака на суму понад 10 мільярдів гривень.