- Категорія
- Промисловість
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Українська компанія розпочинає виробництво важких машин для розмінування
Компанія А3Tech-Україна отримала сертифікат відповідності для виробництва важкої машини для розмінування MV-10. Ця техніка є результатом співпраці з хорватським виробником DOK-ING. Підприємство вже має замовлення на виробництво восьми таких машин.
Про це повідомляє Міністерство економіки.
Перший екземпляр MV-10, профінансований через ініціативу UNITED24, вже переданий українським саперам.
А3Tech наразі виготовляє до 40% компонентів робочого органу MV-10 і планує збільшити цей показник до 100% до кінця року. До виробництва залучено ще два українські підприємства на субпідряді, які виготовляють частину комплектуючих та трали для перевезення машин. Загальна виробнича потужність "А3Tech-Україна" складає до 60 машин на рік.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaЗараз в Україні працює 17 машин DOK-ING MV-10. Їх використовують фахівці ДСНС, ДССТ та Швейцарського фонду з протимінної діяльності переважно у Миколаївській, Херсонській та Харківській областях.
Додамо, що A3tech провело випробування важкої машини для розмінування MV-10 на полігоні в рамках сертифікації ще 13 червня.
MV-10 - це важка машина для розмінування з подвійним робочим комплектом: ланцюговим механізмом та фрезою. Вона здатна витримувати підрив протитанкової міни та може очищати до 3000 м² площі за годину. Машина ефективна як на рівнинній поверхні, так і на схилах, що робить її критично важливою для процесу розмінування територій України.
В Україні триває розробка техніки для розмінування
Станом на кінець травня за допомогою машин очищено 850 гектарів українських земель і знешкоджено понад 4500 мін, касетних боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів.
Також слід додати, що наразі в Україні триває Акселераційна програма для українських підприємців, які мають інноваційні рішення у сфері гуманітарного розмінування. Розробники, які бажають взяти участь у буткемпі, мають змогу подати заявку на сторінці програми.
Зауважимо, перші дві машини для підготовки грунту до розмінування, розроблені та виготовлені харківськими виробниками та придбані на потреби саперів, вже працюють в полях.
Також нещодавно представлено дрон-міношукач, який використовує комбінацію теплових, гіперспектральних і магнітометричних датчиків для виявлення мін з невеликої висоти та передає інформацію саперам.
У лютому в Україні була представлена третя модель вітчизняної машини для розмінування, створена українською компанією efarm pro спільно із сумськими виробниками сільськогосподарської техніки.
Україна сподівається повернути 80% потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами та мінами земель у господарське використання протягом 10 років.
Щоб пришвидшити розмінування, Україна має намір використовувати всі наявні в її розпорядженні технологічні інструменти. Крім того, уряд України хоче залучити до розмінування земель штучний інтелект, який аналізуватиме великі масиви даних (big data).