НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,60

41,55

EUR

44,05

43,81

Переговори між Північною Кореєю та РФ показують, що санкції вдарили по обороні Москви

Переговори між Північною Кореєю та РФ показують, що санкції вдарили по обороні Москви
Кім Чен Ин і Володимир Путін. Фото: РосЗМІ

Радник США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що обговорення між Північною Кореєю та Росією потенційної угоди, яка дозволить Пхеньяну надати військову підтримку вторгненню Москві є доказом того, що економічні санкції проти Росії спромоглися скоротити оборонно-промислову базу країни.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це пише видання CNN.

"Ми продовжуватимемо закликати до цього, і ми продовжуватимемо закликати Північну Корею дотримуватися своїх публічних зобов’язань не постачати Росії зброю, яка в кінцевому підсумку призведе до вбивства українців ", — сказав Салліван під час прес-брифінгу у Білому домі у вівторок.

Він дадав, що протягом тривалого часу США не бачили ознак того, щоб Північна Корея активно постачали велику кількість боєприпасів або інший військовий потенціал Росії для війни в Україні.

"Я не можу передбачити, що станеться, я можу лише сказати, що дискусії активно просуваються, про що свідчить той факт, що їхній міністр оборони (Сергій Шойгу) насправді сів у літак і полетів до Пхеньяну, щоб спробувати просунути це вперед", — сказав Салліван. 

За його словами, адміністрація президента Джо Байдена обговорювала можливість надання Північною Кореєю Росії зброї "протягом досить тривалого часу", і цілком можливо, що в найближчому майбутньому в цих дискусіях може взяти участь північнокорейський лідер Кім Чен Ин. У США не відкидають, що можливо, ще будуть особисті дискусії на рівні лідерів.

Салліван додав, що в середині серпня Америка запровадила спеціальні санкції, щоб спробувати перешкодити будь-яким спробам використовувати Північну Корею як канал чи джерело постачання зброї до Росії і закликала союзників та партнерів зробити те саме.

В той же час, заступник речника Державного департаменту США Ведант Патель у вівторок визнав, що переговори щодо зброї між Росією та Північною Кореєю активно просуваються.

"Ми закликаємо КНДР припинити переговори щодо зброї з Росією та дотримуватися публічного зобов’язання, взятого Пхеньяном, не надавати та не продавати зброю Росії", – додав він.

Патель зазначив, що Росія була змушена відчайдушно шукати по всьому світу зброю, яку можна було б використати у війні в Україні через санкції США. 

Союз Росії та Північної Кореї: які цілі переслідують диктатори

Нагадаємо, лідер Північної Кореї Кім Чен Ин планує у вересні відвідати Росію, щоб зустрітися з лідером країни-агресора Володимиром Путіним і обговорити можливість постачання в РФ більшої кількості зброї для війни проти України.

Предметом зустрічі двох диктаторів стане  постачання Північною Кореєю Росії додаткової зброї для її війни в Україні та інша військова співпраця.

Кім також прагне отримати продовольчу допомогу для своєї збіднілої країни

В березні США заявляли, що мають докази того, що Москва  веде переговори з Пхеньяном про обмін зброї на продовольство. Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявляв, що Північна Корея продавала ракети російській ПВК "Вагнер" у розпал битви за Бахмут, хоча керівник цієї структури Євген Пригожин називав цю інформацію "плітками і домислами".

При цьому заявляла про підтвердженість поставок КНДР зброї "Вагнеру" і Велика Британія.