- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
США дозволять Європі направити винищувачі F-16 до України - ЗМІ
Попри те, що США не планують посилати до Києва жодного зі своїх літаків F-16, адміністрація американського президента готова схвалити експорт винищувачів до України, якщо таким буде рішення європейських союзників. Про це повідомило CNN.
Журналісти зазначили, оскільки Білий дім зазнає все більшого тиску з боку членів Конгресу та союзників щодо допомоги, адміністрація Джо Байдена просигналізувала європейським союзникам, що США дозволять їм експортувати винищувачі F-16 в Україну.
Однак офіційні представники адміністрації президента США не знають про будь-які офіційні запити будь-яких союзників щодо експорту F-16, а офіційні особи Державного департаменту, яким зазвичай доручено оформляти документи для схвалення таких передач третім сторонам, не отримали вказівок розпочинати роботу.
Очікується, що питання передачі літаків F-16 Україні стане предметом обговорення на наступному саміті НАТО у Вільнюсі.
Як вчора писали журналісти, між Європою та США лишається суттєва розбіжність щодо передачі Україні винищувачів F-16.
Вашингтон навіть не дозволяє українським пілотам пройти повноцінне навчання з керування F-16, які належать європейським державам.
Рішення про передачу Україні винищувачів F-16 залежить від Сполучених Штатів. Крім того, Велика Британія і Німеччина не можуть надати українським військовим такі повітряні судна.
Високопоставлений американський чиновник сказав журналістам NYT, що адміністрація президента Джозефа Байдена все ще не бажає надсилати Україні власні F-16. За його словами, одна з причин у тому, що "винищувачі занадто дорогі". Через це Вашингтон має надавати перевагу більш важливим видам озброєння для України.
Одне з джерел заявило, що ПС ЗСУ можуть отримати F-16 вже після завершення повномасштабної війни.
Водночас Європа налаштована більш рішуче в питання передачі літаків.
Після нещодавнього візиту до Великої Британії президент України Володимир Зеленський анонсував створення коаліції літаків, а британський прем’єр-міністр Ріші Сунак пообіцяв підтримати її.