- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
У Литві розпочалося навчання для українських саперів
На місячних курсах військових навчатимуть знешкоджувати вибухонебезпечні предмети, які зараз використовуються в Україні, – йдеться на сайті Командування литовської армії.
Отримані знання сапери мають застосовувати у районах із низькою інтенсивністю бойових дій.
“Фахівцям з розмінування доведеться працювати протягом декількох років, щоб забезпечити безпечне життя людей після бойових дій високої інтенсивності, тому важливість цього курсу є беззаперечною. Підготовлені солдати зможуть шукати та знищувати стандартні вибухонебезпечні предмети, які зараз використовуються в Україні”, – розповів литовський координатор курсу, капітан Неріус Алекна.
Перший тренінг здійснюватимуть ісландські, норвезькі, шведські та литовські інструктори. Загалом, до проєкту залучені Данія, Ісландія, Норвегія, Фінляндія, Швеція та Литва.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaКожен учасник отримає повний набір необхідного для навчання: від захисного шолома та костюма до обладнання для виявлення вибухових речовин.
В Україні 470 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення потребують розмінування, серед яких Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська та Черкаська області. В свою чергу Міністерство аграрної політики та продовольства України планує до середини травня розчистити щонайменше 30-40% замінованих сільськогосподарських земель Миколаївської, Херсонської та Харківської областей.
Литва активно підтримую Україну впродовж усієї війни. Переважно допомога полягає у військовій підготовці. Цього року країна планує навчити 1600 військовослужбовців ЗСУ. Також країна уже надала фінансової підтримки майже на 409 мільйонів євро.
У лютому 2023 року литовці зібрали 14 млн євро на радари для ЗСУ. Метою литовського журналіста Андрюса Тапінаса, який розпочав збір, - була сума в 5 млн євро. Втім за чотири тижні вдалося накопичити майже втричі більше. Цих коштів достатньо, щоб придбати 14 радарних установок.
Зазначимо. що Литва – одна з десяти країн-членв ЄС, які 20 березня 2023 року не підписали угоду щодо спільного постачання боєприпасів Україні, а також поповнення власних складів зі снарядами. Планується, що вони приєднаються до проєкту згодом.
Нагадаємо, що у березні 2023 року Латвія заборонила в’їзд на свою територію 35 росіянам, які підтримали агресію РФ проти України. До списку потрапили відомі актори, телеведучі, пропагандисти політологи та влада терористичного угрупування “ЛНР”