НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,40

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Україна працює над отриманням першої ескадрильї бойових літаків — заява МЗС

Україна працює над отриманням першої ескадрильї бойових літаків — заява МЗС

Команда президента України наразі працює над розблокуванням рішення країн-партнерів щодо передачі ЗСУ першої ескадрильї іноземних бойових літаків.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив 6 лютого в ефірі телемарафону.

"Не принципово, чи це буде американський F-16, шведський Grippen, французький Mirage або Rafale, або Eurofighter. Важливо відкрити позицію, зняти табу і отримати першу ескадрилью літаків. Потім вже визначатимемося, враховуючи доступність на ринку та обслуговування, на яку модель робити основну ставку", — зауважив Кулеба.

Водночас він пояснив, що з погляду масовості на ринку та доступності обслуговування базовою моделлю для України є американський F-16. Але це не означає, що саме ця модель стане першим іноземним бойовим літаком, який отримає Україна. Наразі важливішим є сам факт передачі винищувача — це може запустити процес надання іноземних бойових літаків рядом країн.

"Я не сумніваюся, що ми відкриємо опцію поставки бойових літаків. І тут Міністерство закордонних справ, Міністерство оборони, Офіс президента, особисто президент Володимир Зеленський - вся команда працює над тим, щоб відкрити ці останні закриті двері", - наголосив він.

Очільник МЗС впевнений, що рішенню надати Україні бойові літаки заважають лише психологічні бар'єри країн-партнерів. Показово, що такі ж перешкоди свого часу заважали отриманню РСЗВ Himars, ЗРК Patriot та західних танків. Згодом Україні вдалося розблокувати поставки такої техніки.

Нагадаємо, після того, як Німеччина вирішила передати Україні Leopard 2 та дозволила реекспорт, ряд країн вирішили приєднатися до "танкової коаліції".

Тепер у Києві вважають логічним наступним кроком передачу сучасних винищувачів. Західні партнери вже обговорюють це питання. Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив про позитивні сигнали від Польщі щодо готовності передати винищувачи F-16 у координації з НАТО.