Україна скасувала угоду з Білоруссю про уникнення подвійного оподаткування

Україна скасувала угоду з Білоруссю про уникнення подвійного оподаткування

Верховна Рада України під час засідання 16 листопада прийняла в цілому законопроєкт про припинення дії угоди між урядом України і урядом Республіки Білорусь про уникнення подвійного оподаткування та запобігання ухиленню від сплати податків стосовно податків на доходи і майно.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів України.

"Припинення її дії сприятиме прискоренню згортання економічних і фінансових зв'язків з Республікою Білорусь державою-союзницею країни-агресора в повномасштабній війні проти України", — зазначають у відомстві.

Скасування дії угоди передбачає, що до всіх доходів резидентів Білорусі, одержаних з джерел в Україні, буде застосовано загальну ставку оподаткування – 15%, замість пільгової ставки, встановленої угодою, − 10%.

Рішення Ради дозволить не допустити втрат бюджету України через зарахування податку, сплаченого в Білорусії резидентами України, що здійснюють там діяльність.

Крім того, Україна більше не буде зобов'язана обмінюватися інформацією з Республікою Білорусь з податкових питань.

Нагадємо, ще в травні нардепи денонсували угоду між Україною та РФ про уникнення подвійного оподаткування. Рішення прийняли з ініціативи Кабміну

Як зазначали в уряді, мета законопроєкту – денонсація міжнародної угоди з державою-агресором у зв'язку із запровадженням в Україні військового стану та для забезпечення захисту національних інтересів та національної безпеки Україн.

Джерело фото: ua.depositphotos.com