Якщо з Білорусі на Україну підуть війська, то отримають відповідь, на яку не розраховували - Данилов

Якщо з Білорусі на Україну підуть війська, то отримають відповідь, на яку не розраховували - Данилов
Олексій Данілов. Фото: пресслужба президента

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов обіцяє військову відповідь України у разі повторної спроби вторгнення ворожих військ з боку Білорусі. Про це він сказав у коментарі виданню "Настоящее время".

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

За словами Данилова, українська сторона усвідомлює, що президент Росії тисне на фактичного керівника Білорусі Олександра Лукашенка, щоб той розпочав збройну агресію з боку Білорусі.

"Нам все відомо. Навіть нещодавня зустріч у Сочі була на цю тему. Не думаю, що Лукашенко ухвалить таке рішення. Але якщо з боку Білорусі йтимуть війська, як це було 24 лютого, вони отримають таку відповідь, на яку не розраховували", - наголосив він.

Секретар РНБО також висловив упевненість у тому, що Росія не буде застосовувати стратегічну ядерну зброю, але допустив застосування нею тактичної зброї з подальшою ізоляцією РФ, у тому числі з боку Китаю.

"Стратегічну ядерну зброю Путін точно використовувати не буде. Навіть якщо він використовує тактичну ядерну зброю, це буде кінець Російської Федерації. Відразу розпочнеться ізоляція Росії від цивілізованого світу – буде анклав, з яким ніхто не бажатиме мати справу, у тому числі й китайці", - сказав він.

У відповідь на питання про можливе висунення Україні ультиматуму з вимогою вивести всі війська з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей у разі оголошення їхньою частиною РФ Данилов запевнив, що Україна на це не піде.

"На ультиматуми ми не велися і до 24 лютого, і далі не збираємося вестися на будь-які загрози. Є соцопитування, в якому 90% громадян країни вважають, що ми повинні повернути все. Як ви вважаєте, за такої підтримки нашого народу ми маємо йти на якісь ультиматуми, переговори тощо?" - запитав він.

Зазначимо, що на початку вересня у Держприкордонслужбі повідомляли про посилення кордону з Білоруссю, а незабаром Міністерство внутрішніх справ повідомило про початок навчань своїх структур (поліція, Нацгвардія, ДСНС) та Збройних сил України в прикордонних з Білоруссю районах.