Харків обігнав Київ та Львів за темпами зростання кількості вакансій у сфері торгівлі харчовими продуктами

ринок праці в Україні, вакансії, робота
Фото: suspilne.media

У прифронтових регіонах, як і по всій України, фіксують поступове відновлення ринку праці. Київ та область відновлюють статусу центру бізнес-активності, водночас Харків перегнав Київ та Львів за темпами зростання кількості вакансій у сфері торгівлі харчовими продуктами.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це свідчать результати спільного дослідження видання RAU та порталу з пошуку роботи robota.ua.

Сфери торгівлі одягом та взуттям демонструють зростання навіть у Донецькій, Луганській та Херсонській областях. Але найбільший приріст у 2,5% зафіксовано у Запорізькій області.

Загалом найбільше вільних робочих місць в Києві та області, далі йде Львівська область. Одеська та Дніпропетровська розділяють трете місце.

Водночас фіксують різну динаміку змін в сферах рітейлу. В Києві та області зосереджена основна маса вакансій у FMCG-рітейлі (29,4%) та зафіксована найбільша динаміка їх приросту (+4,3%). Водночас в продуктовому рітейлі кількість вакансій у більшості регіонів фактично не змінилася.

Львів — другий за кількістю вакансій та динамікою їх приросту. У продрітейлі в цьому регіонф зосереджено майже 19% вільних робочих місць, що на 2% більше ніж у квітні 2022 року.

Фіксується приріст у прифронтових та фронтових населених пунктах. Зокрема, згідно з дослідженням, зафіксували приріст на 0,3% в Луганській області. Крім того, в секторі торгівлі побутовою технікою та електронікою помітили сплеск вакансій в Луганській та Донецькій областях (1,2% та 1,1% відповідно). Водночас в інших регіонах показники майже не змінилися.

Нагадаємо, у продуктовому рітейлі наразі фіксується дефіцит фахівців, що пов'язано зі швидким розвитком галузі та міграцією жінок у більш безпечні регіони, які були найбільш задіяні у торгівлі. Саме в рітейлі на початку літа частка вакансій зросла до 32%, на початку осені – 43%. У лютому 2023 року кількість вільних робочих місць становила вже 54% проти 58% у лютому 2022 року.