В Україні поштові скриньки замінять поштоматами і запровадять електронні марки

В Україні поштові скриньки замінять поштоматами і запровадять електронні марки

Верховна Рада під час засідання 3 листопада підтримала у другому читанні і в цілому законопроєкт № 4353 "Проект Закону про поштовий зв’язок". 

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм роз'яснив, що норми документу внесусь докорінні зміни в роботу поштових операторів. Зокрема, в Україні замість поштових скриньок тепер будуть поштамти, а поштові марки стануть електронними.

"Ми рушили від старих обшарпаних поштових скриньок до поштоматів з QR-кодами, і нарешті зможемо забути, які на смак поштові марки, бо будуть нові електронні", — зазначив Найєм.

Гендиректор "Укрпошти" Ігор Смілянський уточнив, що художні марки залишаються.

Норми закону також визначають, що таке і як мають працювати:

  • поштомати;
  • кур’єрські послуги;
  • електронні марки тощо.

В пояснювальній записці до документу йдеться, що законопроєктом пропонується закріпити що до універсальних послуг поштового зв’язку належать послуги з пересилання:

  • простих поштових відправлень, реєстрованих та з оголошеною цінністю листів масою до 2 кг;
  • посилок без оголошеної вартості масою до 10 кг;
  • відправлень для сліпих масою до 7 кг.

Норми документу також передбачають відповідальність пошти за неналежне виконання своїх обов’язків стосовно нових послуг і, звісно, відповідальність користувачів за збитки, завдадані компанії, якщо у відправленні будуть заборонені речі.

Крім того, закон впорядковує міжнародну доставку і покладає моніторинг якості надання універсальних послуг поштового зв’язку на нацрегулятора. Найєм зазначив, що ця норма — ефективна боротьба з контрабандою.

Нагадаємо, АТ "Укрпошта"  4 листопада випускає нову пророчу марку "Кримський міст на біс!". "Укрпошта" анонсувала випуск нової марки 8 жовтня, в той день, коли на Кримському мості стався вибух.