В Україні знаходиться 3,7 млн активних криптогаманців - оцінки експерта

Українці активно використовують криптогаманці під час війни. Джерело: depositphotos
Українці активно використовують криптогаманці під час війни. Джерело: depositphotos

Згідно з даними дослідницької компанії Tripple A, у 2021 році в Україні володіли криптовалютою 5,5 млн людей (12,7% населення), а у 2022 році - 6,5 млн (15,72%). У 2023 році кількість активних криптовалютних гаманців знизилась на 33%, вважає фінансовий радник Михайло Пацан. Про те, що таке криптогаманці та як їх правильно обирати, Delo.ua розповідає у статті "Обираємо найкращі криптогаманці осені 2023 року".

 

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

За оцінками Михайла Пацана, у  2022 році в Україні налічувалось біля 5,5 млн, а у 2023-му -  біля 3,7 млн. Зниження на третину активності в криптосфері визване посиленням регулювання криптовалюти:

  • В лютому 2023 року активізувались перевірки банків на предмет міскодінгу, а віртуальні активи віднесли до "високоризикових операцій". 
  • В травні 2023 в Європі було прийняті правила регулювання криптоактивів MICA. Згідно з нововведеннями всі сервіс-провайдери, що надають послуги по роботі з криптоактивами, мають адаптувати діяльність під ці правила протягом 12-18 місяців.

"Україна, як потенційний член Євросоюзу, також пробує інтегрувати ці правила. Сьогодні ведеться обговорення, щодо їх імплементації між регулюючими органами, державою і бізнесом", - говорить Пацан. 

Чому українці використовують криптогаманці під час війни

Загалом населення й надалі буде використовувати гаманці для закордонних переказів, купівлі товарів в Україні та за кордоном, зберігання цінностей, впевнений Михайло Пацан. Але кількість активних криптогаманців поки не буде швидко зростати: у 2024 році статистика залишатиметься максимум на рівні 2022 року. А масове прийняття криптовалют, зокрема, й збільшення активних криптогаманців в Україні, стане можливим після узгодження правил регуляції цих активів, вважає експерт. Реальний дедлайн - не раніше 2025 року.

Раніше повідомлялося, що УВКБ ООН пересилає допомогу українським переселенцям криптовалютою.

Більше про те, що таке криптогаманці, в чому полягає різниця між гарячими та холодними гаманцями та як їх правильно налаштувати, читайте у статті Delo.ua "Обираємо найкращі криптогаманці осені 2023 року".