- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
У Польщі очікують мільйон біженців з України у разі вторгнення Росії
Віце-міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Мацей Вонсік заявив, що у разі військового вторгнення Росії в Україну, то на кордоні з Польщею очікується хвиля до мільйона біженців з України.
Про це повідомляє "Польське радіо" з посиланням на слова Мацея Вонсіка в ефірі "TV Republica".
"Якщо в Україні дійде до війни, ми повинні враховувати наплив справжніх біженців. Люди, які тікають від вогню, люди, що тікають від смерті, тікають від звірств війни", - сказав Вонсік.
Віце-міністр внутрішніх справ пояснив, що Польща має бути готовою до гіршого сценарію.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua"Є кілька сценаріїв. Можливо, втіляться більш позитивні або не настільки радикальні сценарії, але ми повинні бути готові до чорного сценарію, і вже деякий час МВС вживає заходів, щоб ми були готові до приходу цієї хвилі навіть мільйона людей, які при цьому найгірші. сценарії можуть з'явитися на нашому східному кордоні", – заявив Вонсік.
Мацей Вонсік додав, що йдеться про підготовку переходів, медичне обслуговування, проживання та харчування.
"За Женевською конвенцією, ці люди будуть під захистом Польщі, і ми не від цього дистанцюватимемося. Там, де є біженці, ми повинні їм допомогти, таке міжнародне право, але це також правила співіснування цивілізованих людей, принципи європейської та християнської культури. Ми не втечемо від цього і не будемо від цього захищатися", - заявив заступник голови МВС.
Він також закликав не піддаватися істеричним та панічним настроям.
"У нас ще Олімпіада попереду. Здається, у Путіна настільки важливі відносини з Китаєм, що він не зробить жодних рішучих кроків до закінчення Олімпіади, тому що це може обернутися проти нього з боку китайської влади", - підсумував Мацей Вонсік.
Нагадаємо, Польща розпочала будівництво паркану на кордоні з Білоруссю. Причиною цього стала безпрецедентна міграційна криза, з якою країна зіткнулася наприкінці 2021 року.
Нагадаємо, що загострення міграційної кризи на східному кордоні ЄС сталося на початку листопада із прибуттям до району КПП "Брузги" у Гродненській області Білорусі організованої групи з кількох тисяч мігрантів. Більшість із них виявилися іракськими курдами.
Польща у відповідь стягнула масштабні сили до кордону, намагаючись протистояти спробам мігрантів прорватися на її територію. При цьому, судячи з численних фото- та відеоматеріалів, дії натовпів мігрантів безпосередньо координувалися присутніми на місці білоруськими силовиками. Пізніше вони дозволили мігрантам захопити сам КПП "Брузги", з якого атакували польських силовиків камінням та іншими предметами, але незабаром, з огляду на подальше похолодання, переселили мігрантів до розташованого неподалік логістичного складу.
Хоча пряме протистояння на білорусько-польському кордоні зійшло нанівець, масштаби напливу мігрантів ослабли, а Ірак почав масово вивозити своїх громадян із Білорусі, Польща досі фіксує спроби мігрантів пробратися на її територію. Так, 26 січня, через кордон спробували пробратися 22 особи.