Майже половина українських айтішників згодні виїхати з країни на роботу: найбільше вакансій у Польщі та США

Фото: Depositphotos
Фото: Depositphotos

31% іноземних вакансій для українських IT-фахівців, відкритих за період війни Росії проти України, припадають на Польщу, ще 20% – на США. Про це свідчать дані, отримані сайтом з працевлаштування grc.ua під час аналізу даних за 24 лютого – 4 квітня.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Крім того, 11% таких вакансій припадає на роботу в Туреччині, 9% — у Молдові, 7% — у Вірменії та Болгарії, 5% — у Нідерландах, по 2% — у Латвії, Литві, Чехії, Румунії та на Кіпрі.

При цьому серед айтішників, які розмістили резюме на цьому ресурсі за час війни, 47% зазначили, що готові виїхати за кордон заради роботи. Проте, як відомо, виїзд з України придатних до військової служби чоловіків віком від 18 до 60 років зараз максимально обмежено. Водночас у 2021 році, за даними grc, таку готовність висловлювали лише 34% претендентів.

Також там вказують, що якщо до війни найбільшими IT-кластерами в Україні були Київ та Харків, то сьогодні "столицею" галузі став Львів: з 24 лютого кількість айтішників, які працюють у цьому місті, зросла більш ніж утричі.

Зазначається, що, незважаючи на те, що IT зараз залишається, по суті, єдиною працюючою експортною галуззю, багато співробітників все ж таки залишилися без роботи, оскільки працювали в компаніях інших секторів економіки.

"У намаганні оптимізувати витрати, компанії зберігають лише операційні процеси, скорочуючи та припиняючи розробку та впровадження нових проєктів, а іноді й відмовляючись від технічної підтримки існуючих проектів. Тож, і серед ІТ-фахівців є ті, кому скоротили зарплату, з ким припинили співпрацю на невизначений час або взагалі звільнили", — зазначає кадровий портал.

При цьому, незважаючи на кризу на українському ринку праці, робота для фахівців сфери IT, інтернету та телекомунікацій є і в Україні, хоча вакансій зараз у кілька разів менше, ніж до війни, і їхня частка становить 15,5%. Водночас найбільше (16,2%) активних вакансій відкрито для продавців, касирів та працівників складів.

Пропоновані ж айтішникам зарплати суттєво не змінилися: середня за всіма актуальними вакансіями становить 86,5 тисячі гривень на місяць.

Зокрема, на вакансії із зарплатою від 44,2 до 77,5 тисячі гривень припадає 36%, до 110,8 тисячі гривень — 26%, до 144,1 тисячі гривень — 19%, до 177,4 тисячі гривень — 14%, а ще більш високооплачуваних — 5%.

Найвищу зарплату у відкритих за останній місяць вакансіях пропонують спеціалістам із підтримки та системним адміністраторам (в середньому 117,7 тисячі гривень). Дещо нижчі середні зарплати у web-майстрів (99,7 тисячі гривень) та фахівців з мережевих технологій (99,1 тисячі гривень).

До п'ятірки спеціалізацій із найвищою середньою зарплатою потрапили також web-інженери (94,2 тисячі гривень). Найменшу ж зарплату в середньому пропонують тестувальникам (51,6 тисячі гривень).

А за кордоном найвищу оплату праці айтішникам пропонують у Польщі — в середньому 152 тисячі гривень. Роботодавці зі США пропонують на grc в середньому 146 тисяч гривень, з Кіпру – 141,6 тисяч, з Молдови – 140 тисяч. Наявні вакансії у Нідерландах у середньому обіцяють лише 95,4 тисячі гривень на місяць, а у Вірменії всього 56 тисяч.

Нагадаємо, що, за даними профільного інтернет-ресурсу DOU, за перший місяць повномасштабної російсько-української війни 61% IT-фахівців залишили свої будинки та переїхали у безпечніші місця, зокрема за кордон.

Зазначимо також, що, за даними опитування асоціації IT Ukraine, більшість українських компаній IT-сфери втратили певну частину своїх контрактів після початку війни, а повністю зберегли портфель замовлень лише 37% з них.

Джерело фото: ua.depositphotos.com