- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
У Зеленського розповіли, куди планують спрямувати кошти від заморожених російських активів
Конфісковані російські активи необхідно спрямувати на відновлення та захист об’єктів енергетики України.
Про це заявила заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра під час обговорення у посольстві Нідерландів в Україні можливості притягнути державу-агресорку РФ до відповідальності за обстріли об’єктів енергетики, повідомляє сайт глави держави.
Вона зазначила, що важливо створити спеціальний трибунал за злочин агресії, міжнародний компенсаційний механізм та конфіскувати російські активи, щоб наповнити ними компенсаційний механізм.
Мудра нагадала, що наприкінці минулого року загальні потреби України у відбудові оцінювали майже в 486 млрд дол. США.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.ua"Усі пошкодження енергетичної інфраструктури будуть зафіксовані, буде подано претензії та визначено компенсацію. Але вона буде виплачена, якщо ви зробите правильний вибір і конфіскуєте заморожені активи для фінансування механізму компенсації. Хочу подякувати США за ухвалення прогресивного закону. Близько 300 мільярдів доларів російських державних активів заморожені по всьому світу. Закликаю всіх приєднатися до цієї ініціативи", – підкреслила Мудра й додала, що необхідно посилити санкції проти Росії.
Конфіскація заморожених активів РФ
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що комісія працює над пропозицією об’єднати частину прибутків, отриманих від заморожених російських державних активів, для допомоги Україні у її післявоєнній відбудові.
Вона сказала, що вартість заморожених російських суверенних активів становить близько 211 мільярдів євро (223 мільярди доларів), зазначивши, що ЄС вирішив, що Росія повинна заплатити за відновлення України.
При цьому, у Євросоюзі місяцями обговорюють можливість передачі Україні прибутку, отриманого від таких активів.
Верховний дипломат Європейського Союзу Жозеп Боррель повідомив, що країни-члени ЄС дійшли згоди стосовно використання коштів, отриманих від відсотків від заморожених активів Росії.
Україна своєю чергою повідомила західним союзникам, що надання їй відсотків, які нараховані із заморожених російських активів, буде недостатнім для компенсації збитків, завданих війною, тому в Києві сподіваються отримати активи в повному обсязі.
12 лютого Рада Європейського Союзу прийняла постанову, згідно з якою центральні депозитарії, які володіють понад 1 мільйоном євро активів центрального банку Росії повинні окремо вести облік заморожених активів та доходів від них, що накопичуються через обмежувальні заходи ЄС.
Також Європейський Союз підготував пропозиції, згідно з якими Україна почне отримувати прибутки від заморожених російських активів вже у липні.