НБУ курс:

USD

41,60

--0,11

EUR

47,19

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,40

41,27

EUR

47,30

47,10

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Тарифи мобільних операторів: які пакети найвигідніші у 2025 році

мобільні оператори, мобільний зв'язок, тарифи
Ілюстрація: Delo.ua

Ключові мобільні оператори встановили в своїх найдоступніших тарифах чотиритижневий період для абонентської плати. Таким чином за рік набігає не 12, а 13 абонплат.

 

Навіть під час війни в Україні тарифи на зв’язок та інтернет від мобільних операторів залишаються одними з найдешевших у світі. У грудні два ключових оператори підняли тарифи на зв'язок, після чого відбулась масова міграція абонентів до третього оператора. Тож Delo.ua порівняло тарифи трьох операторів ринку – "Київстар", Vodafone, lifecell – і з’ясувало, у кого найвигідніші ціни.

Україна традиційно входить в ТОП-20 держав із недорогим мобільним доступом до всесвітньої мережі. За підрахунками експертів з британської компанії Cable.co.uk, у серпні 2023 року за вартістю одного гігабайта наша країна займала 16-те місце ($0,27/ГБ).  Тоді рейтинг найдешевшого стільникового зв’язку очолили Ізраїль ($0,02/ГБ), Італія та Фіджі (по $0,09/ГБ).

Який найдешевший тарифний план Київстара? 

Станом на січень 2025-го найдешевший тариф - LOVE UA Комфорт - у найбільшого мобільного оператора "Київстар" коштує 140 гривень, проте він доступний лише для людей похилого віку та людей з інвалідністю. Його підключення можливе лише у магазинах Київстар за наявності документів та посвідчення людей з інвалідністю.

У нього входять такі послуги, як безлімітні дзвінки в мережі Київстар, 60 хв на дзвінки іншим операторам та міським номерам, 6 ГБ мобільного інтернету та 60 SMS по Україні.

У масовому сегменті мобільного оператора ціни суттєво змінились за останні півроку. Ще в червні вартість такого пакету стартувала від 175 гривень (на 4 тижні)  - тариф "LOVE UA на максимум". Тепер аналогічний тариф - LOVE UA Світло Контакт - коштує 250 грн. 

У пакет включено:

  • Мобільний інтернет: 20 ГБ
  • Інтернет у роумінгу "як вдома": 6,1 ГБ
  • Дзвінки на Київстар: Безліміт
  • Дзвінки на інші оператори та за кордон: 150 хв (в тому числі до країн Бельгії, Індії, Іспанії, Італії, Канади, Молдови, Німеччини, Норвегії, Польщі, Румунії, США, Чехії, Швеції)
  • SMS по Україні: 100 шт

Суперсила дає і додаткові пакети послуг, які абонент може додати у межах тарифу: додаткові гігабайти трафіку, хвилини, SMS, скористатися платформою кіно та телебачення "Київстар ТБ" (окремо цей сервіс коштує від 250 грн/міс). Саме цей тариф і користується найбільшим попитом серед абонентів. 

Водночас діють спеціальні пропозиції для нових абонентів, які  переходять через MNP до Київстару, пропонується тариф 125 грн/4 тижні (фіксована ціна на 13 оплат) або 100 грн на контракті. 

Наповнення тарифів LOVE UA Магніт та LOVE UA Магніт контракт: 20 ГБ інтернету, 1200 хв на дзвінки до всіх операторів по Україні (після цього — безліміт у мережі Київстар). Суперсила: наприклад, "Інтернет безлім" або "Домашній інтернет" (доступний для контракту). Також можна обрати доступ до Київстар ТБ.

Який найпопулярніший тариф у Vodafone

Найвигідніший "на поличці" компанії Vodafone - тариф "Vodafone Турбо” за 270 грн. Він пропонує безліміт на мобільний інтернет за умови вчасної оплати пакету, 400 хв по Україні та у 28 країнах роумінгу і безлімітні дзвінки у мережі Vodafone в Україні.

Додаткові 400 хв по Україні в межах акції «TurboБезлім» надаються протягом перших трьох пакетів послуг, повідомили Delo.ua в Vodafone Україна. Ще на початку червня 2024-го турбо-пакет коштував 165 грн/4 тижні.

Для нових клієнтів, які підключаються до 20.01.2025, діє знижка на тариф – перші три пакети послуг коштуватимуть 180 грн/4 тижні. Цей тариф і є найпопулярнішим, зазначили в компанії.

Проте у оператора є ще дешевші пакети. Для того, щоб заощадити кошти на мобільному зв’язку, Vodafone пропонує контрактникам тариф RED Start з базовою вартістю 150 грн/міс. (раніше було 190 грн/міс). Для нових клієнтів діє акційна вартість протягом перших 12 міс – 120 грн/ міс. Тариф має наступне наповнення: 20 Гб інтернету, безліміт "всередині" мережі та 200 хв на решту мереж по Україні. 

Серед тарифів передплати найдоступніший Joice Start. За 270 грн він включає безліміт на 45 застосунків (популярні соцмережі, музичні та відео-стрімінгові сервіси, месенджери, навчальні сервіси і навіть ChatGTP). Тариф також включає 20 ГБ інтернету в Україні, 5 ГБ із яких діють і в 28 країнах роумінгу. Окрім цього - 500 хв для дзвінків по Україні і в 28 країнах роумінгу (всі вхідні, вихідні в Україну та по країні перебування, де діє тариф).

За умови вчасної оплати пакетів у цьому тарифі діє акція «Вдвічі більше в Україні»: протягом перших 3 пакетів послуг з моменту здійснення першого дзвінка у тарифі надається подвоєний обсяг інтернету та хвилин до використання на території України.

Для нових клієнтів, які підключаються до 20.01.2025, діє знижка на тариф – перші три пакети послуг коштуватимуть 200 грн/4 тижнів.

Тарифи lifecell: найдешевший і найбільш популярний

Найменший із трьох стільникових операторів 6 січня 2025 року презентував новий тариф "Лайфсет М". Це комплексне рішення, яке об’єднало в одному пакеті такі послуги: мобільний зв’язок, фіксований домашній інтернет та телебачення. Цей тариф коштує 175 грн/4 тижні та включає:

  • безлімітний домашній інтернет на швидкості до 1 Гбіт/с (при наявності відповідної технології за адресою підключення);
  • мобільний зв’язок (25 ГБ інтернету в Україні та в роумінгу - за акцією «Гігабайти без кордонів») і 1300 хв на всі номери по Україні (міські, мобільні, lifecell), а також безлімітні дзвінки в мережі lifecell по закінченню цього обсягу); 
  • телебачення lifecell TV (120+ популярних національних та світових телеканалів із можливістю перегляду на різних пристроях).

Проте найпопулярнішим тарифом вважається акціональний тариф "Вільний Лайф". Стандартна вартість тарифу - 325 грн/ 4 тижні, якщо номер ідентифіковано – 275 грн/ 4 тижні та 180 грн/4 тижні для MNP-абонентів. Його обирають абоненти, яким потрібен лише мобільний зв’язок та оптимальне наповнення. Тариф пропонує безлімітний інтернет, 1600 хв на всі номери та далі безліміт на розмови в мережі lifecell.

lifecell також має регіональний тариф "Потужний" - з безлімітним інтернетом на умовах акції "Потужний безліміт" до 31.01.2026 року та 800 хвилинами на всі мобільні номери, після чого – безлімітні розмови в мережі lifecell. Вартість тарифу 100 грн / 4 тижні, якщо номер перенесено до мережі lifecell. 

На сайті оператора найдешевший тариф - "Просто Лайф": абонплата 160 грн/4 тижні, 8 ГБ мобільного інтернету і 300 хв на всі - в тому числі й на "рідну" - мережі по Україні. Окрім цього, lifecell пропонує різні тарифні економ-плани для літніх людей, молоді та студентів.

Наприклад, в грудні 2024 року компанія запустила акцію « сТОП-ціна » для нових MNP-абонентів.

"За умовами акції "сТОП-ціна" абоненти, які перенесуть свій номер до мережі lifecell у період з 2 грудня 2024 року по 31 січня 2025 року (включно), зможуть зафіксувати вартість свого пакету послуг у популярних тарифних планах оператора до кінця 2025 року. Для цього необхідно лише перенести свій номер до мережі lifecell та обрати тарифний план, який бере участь в акції "сТОП-ціна", - наголосили в компанії.

Також абоненти можуть скористатися послугою "Тарифна підписка", яка дозволяє оплатити 6 або 12 тарифних пакетів наперед з вигодою до 15%. 

"У 2024 році ми також надали можливість абонентам оплачувати частинами. Наразі можна замовити 12 пакетів послуг за  тарифом з вигодою до 15%, при цьому розбити суму на 3 рівні платежі без переплат", - наголосили в компанії.

Для студентів діє програма лояльності Campus, учасники якої мають 10% знижку на тарифи lifecell, а також доступ до вигідних пропозицій від партнерів компанії.

Найдорожчим тарифом оператора є "Platinum Лайф". Вартість даного тарифу 250 грн/4 тижні для MNP-абонентів, якщо номер ідентифіковано – 400 грн/ 4 тижні, стандартна вартість тарифу - 450 грн/ 4 тижні. В його наповнення входить безлімітний інтернет, 3000 хв на всі номери по Україні та далі безліміт на розмови в мережі lifecell, 50 хв на міжнародні дзвінки та інтернет у роумінгу в країнах 1 та 2 груп.

Останній раз перегляд тарифів відбувався понад рік тому і торкнувся лише близько 15% абонентів  компанії, зазначили в lifecell. Незважаючи на це, завдяки розширенню покриття та привабливим тарифним пропозиціям, 3-місячна активна абонентська база lifecell зросла у 2 кварталі 2024 року на 14.0% у річному обчисленні – до 9.8 млн (2 квартал 2023 року: 8.6 млн), а в 3 кварталі 2024 року зросла ще на 100 тисяч – до 9.9 млн абонентів.

lifecell, звісно, найбільше виграв від того, що два крупні оператори підняли ціни у грудні, у результаті оператор став лідером за кількістю перенесених номерів.

"В кінці грудня й на початку січня 2025 року відчутно  зросла кількість перенесених до lifecell номерів. Понад 70 тисяч абонентів перейшли до lifecell з мереж інших операторів лише у грудні 2024 року", - наголосили в компанії.

У січні 2025 року оператор фіксує в середньому 5,4 тис. проведених портацій на день, а кількість поданих заявок від абонентів подекуди сягає 10 тисяч на день. Загалом за час надання послуги перенесення номерів (MNP) до оператора доєдналося вже 550 тисяч абонентів. Однією з причин підвищеного попиту в останній місяць стала акція "сТОП-ціна", яка дозволяє зафіксувати ціну 4-тижневих пакетів послуг до кінця 2025 року.

Який найдешевший мобільний тариф в Україні?

Фото: ua.depositphotos.com / Depositphotos

Порівнюючи пакети трьох мобільних операторів, найдешевшим з доступних для підключення у січні 2025-го є тариф lifecell "Просто Лайф". Його стандартна вартість 160 грн/4 тижні. Хоча ще влітку минулого року це був "Дзвінкий БЕЗМЕЖ" (130 грн/4 тижні).

Найнижчі стандартні (не акційні) умови для найбільшої категорії користувачів, тобто тих, які вибирають переодплачену форму обслуговування – у lifecell. Якщо порівнювати абонплату:

  • "Просто Лайф" - 160 грн/4 тижні; 
  • Vodafono Joice Start - 270 грн/4 тижні;
  • «Київстар» LOVE UA Світло – 300 грн/4 тижні; 

Який оператор зв'язку у 2025 році вигідний?

Усі три українські стільникові оператори встановили в своїх найдоступніших тарифах чотиритижневий період для абонентської плати. Таким чином за рік набігає не 12, а 13 абонплат – це варто враховувати тим, хто планує власний бюджет на річній основі.

У змаганні за найнижчу абонплату на початку 2025 року на першому місці – lifecell. Однак якщо порівняти обсяги включених у пакети гігабайт мобільного інтернету та хвилин дзвінків на номери інших мобільних операторів по Україні, то картина дещо зміниться. Розрахунки стосуються умовно випадку, коли користувач витратить всю свою абонплату тільки на мобільний інтернет.

Так, найменша вартість за 1 ГБ – у Vodafone Joice Start (10,8 грн – якщо взяти до уваги базові, а не акційні умови оператора). На другому місці "LOVE UA Світло" від "Київстара" - 15 грн/ГБ, а на третьому – "Просто Лайф" (20 грн/ГБ).

Порівнювати тільки вартість вихідного голосового виклика у мережах трьох мобільних операторів непросто, адже компанії по-різному підійшли до наповнення найдоступніших пакетів. Наприклад, lifecell надав 300 хв на всі українські номери, в тому числі й у "рідній мережі". А от "Київстар" не тарифікує виклики "всередині" мережі, а для дзвінків "назовні" виділив 150 хв. В такому разі можна порівняти стандартну вартість хвилини після закінчення лімітів:

  • "Просто Лайф" – 2 грн/хв; 
  • Vodafone Joice Start – 3 грн/хв;
  • "LOVE UA Світло" ("Київстар") – 3 грн/хв.

Утім, користуватися навіть найдешевшим тарифом варто акуратно, не забуваючи вчасно поповнювати рахунки. У разі затримки, особливо з тарифами передплати, у всіх мобільних операторів вступають в дію інші розцінки, набагато дорожчі, ніж включені в пакети. Якщо ж порівнювати щоденну вартість тарифних планів після закінченняя пакету, вони становлять:

  • "Просто Лайф" - приблизно 5,71 грн/день; 
  • Vodafone Joice Start - 9,6 грн/день; 
  • "LOVE UA Світло" ("Київстар") - 10,72 грн/день.

Який оператор дає безлімітний інтернет

Насправді в Україні вже давно оператори пропонують лише умовно-необмежений мобільний доступ до всесвітньої мережі. Так, у "Київстара" словосполучення "безлімітний інтернет" для передплачених користувачів з’являється лише в тарифі "СуперГіг" за 300 грн/міс. Але коли ви використаєте 300 ГБ (менше, ніж за місяць), то швидкість упаде до 0,8 Мбіт/с – це називається "шейпінг". Мінус цієї пропозиції – не передбачена можливість дзвонити та надсилати SMS. Плюсом є те, що SIM-карту з "СуперГігом" можна встановити в 3G/4G Wi-Fi роутер.

Дещо інші умови для контрактників найбільшого мобільного оператора країни: на вибір є два стандартні пакети (з включеними хвилинами, SMS тощо). У дешевшому "LOVE UA Рух Контракт" за 350 грн/міс. під "безлімітним інтернетом" мається на увазі 100 ГБ, після вичерпання яких автоматично включиться шейпінг - швидкість знизиться до 0,8 Мбіт/с.

Справжній мобільний інтернет-безліміт передбачений у тарифному плані "LOVE UA Успіх Контракт" вартістю 500 грн/міс. "Під твердженням "безлім на інтернет" слід розуміти, що інтернет-трафік не тарифікується", - запевнили в "Київстарі".

Подібного підходу дотримуються і конкуренти. Наприклад, Vodafone декларує "безлімітний інтернет", але з умовами. Наприклад, в тарифному плані Vodafone Red XL доступно на максимальній швидкості не більше 60 ГБ за місяць. А далі наступить "шейпінг" і швидкість буде обмежена до 0,8 Мбіт/с – до оновлення пакета послуг на місяць.

lifecell у тарифі "Вільний Лайф" (325 грн/4 тижні) обіцяє "безліміт-інтернет", але насправді після вичерпання 50 ГБ швидкість знизиться до 1 Мбіт/с.

Якщо умовно в цих пакетах усі витрати в Інтернеті відсутні, а також «округлити» умову «лайфсел» (500 МБ/день перемножити на 30 календарних днів – вийти 15 ГБ), то вартість 1 ГБ буде наступною:

  • «Дзвінкий БЕЗМЕЖ» (« лайфселл») – 8,7 грн; 
  • «Київстар» LOVE UA Магніт – 8,75 грн; 
  • Vodafone Joice Start – 13,5 грн.

Таким чином можна зробити висновок, що дешевого безлімітного інтернету в мобільних мережах України ви не знайдете. Але якщо є така потреба, то доведеться пошукати та доплатити.

Який оператор мобільного зв'язку найнадійніший

Порівняти мобільних операторів за надійністю непросто. "Київстар" як найкрупніший гравець ринку має найбільше доходів і може побудувати найбільше базових станцій (БС), волоконно-оптичних ліній і т.д. Компанія з року в рік повідомляла про тисячі БС і мільйони користувачів, які й навантажують мережу, змушуючи компанію будувати ще більше. Тим самим шляхом – тобто "за клієнтом", особливо платоспроможним – йдуть і Vodafone із lifecell.

Так було до лютого 2022 року, бо з часу повномасштабного вторгнення РФ компанії змушені витрачати ресурси ще й на відбудову зруйнованої інфраструктури та підтримку безперебійної роботи під час відключень електроенергії.

У першому кварталі 2024 року "Київстар" встановив 170 нових базових станцій 4G, а також модернізував 900 діючих БС для їх сумісності із стільниковим стандартом "четвертого покоління" LTE.

За даними компанії, для відбудови та розвитку своєї телеком-мережі і посилення енергонезалежності вона збільшила капітальні витрати на 37,4% у порівнянні з першим кварталом 2023 року – до 1,072 млрд грн.

"Завдяки зусиллям компанії майже 100% телеком мережі на підконтрольній Україні території працює у звичному режимі та цілодобово забезпечує абонентів послугами зв'язку і передачі даних", - зазначили в компанії.

Vodafone також стикається з "необхідністю постійно відновлювати ушкоджені внаслідок бойових дій базові станції та волоконно-оптичні лінії зв’язку". За два роки з початку повномасштабного вторгнення військ РФ до України компанія "повернула в ефір" 900 міст і сіл.

Оператор заявив про те, що продовжує активно будувати нове покриття та розширювати ємність вже існуючої мережі - 5500 базових станцій вдалось вивести в ефір під час активної фази війни в країні для збільшення покриття та ємності мережі. "Розширення мережі на 40% дозволило клієнтам Vodafone по всій Україні споживати більше контенту, зберігаючи високу якість мобільного інтернету", - прокоментували в Vodafone.

За даними lifecell, за понад 2 роки повномасштабної війни розширено 4G-покриття у новому 691 населеному пункті з населенням майже 800 тис. людей.

Загалом оператор побудував й модернізував 7665 базових станцій по всій Україні і понад 1200 відновив після руйнувань.

З лютого 2022 року найбільше нових базових станцій було побудовано у Київській, Чернівецькій, Волинській, Івано-Франківській і Львівській областях – в тих частинах країни, куди вимушено переїхала значна частина українців, рятуючись від війни.

Попри постійну загрозу обстрілів з боку РФ, оператор також продовжував розбудовувати мережу в Дніпропетровській, Одеській, Чернігівській, Миколаївській, Харківській, Сумській і Запорізькій областях.

Завдяки зусиллям технічних працівників lifecell станом на травня 2024 року працює понад 93,5% мережі мобільного оператора – частина базових станцій періодично не працюють через  знеструмлення та обстріли ворога.

У травні 2024 року понад 17 тис. міст і сіл України з населенням понад 31,6 млн людей мали 4G від lifecell.