НБУ курс:

USD

41,29

-0,00

EUR

43,47

-0,00

Готівковий курс:

USD

41,65

41,60

EUR

43,77

43,52

Вантажообіг через український морський коридор досяг вже 60 мільйонів тонн

Вантажообіг через український морський коридор досяг вже 60 мільйонів тонн
Фото: Пресслужба Адміністрації морських портів України

За 11 місяців роботи українського морського коридору через порти Великої Одеси вдалось вивезти понад 60 млн тонн товарів.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомила пресслужба Адміністрації морських портів України.

Зазначається, що з цих 60 млн тонн - 40,6 млн тонн зернових вантажів, які було експортовано до 46 країн світу.

"Навіть попри війну та підступні обстріли ворогом портової інфраструктури, у тому числі ангарів для збереження агропродукції, Україна залишається ключовим гравцем у питанні глобальної продовольчої безпеки світу. Особливо що стосується експорту зернових до країн Азії та Африки", - йдеться в повідомленні АМПУ.

Наразі, згідно з повідомленням, українським коридором рухається балкер Manta Hacer з 25,2 тис. т  української гуманітарної пшениці до Ємену. Це чергове судно, яке зафрахтовано Всесвітньою продовольчою програмою ООН.

Додамо, що у червні вантажообіг українських портів склав 7 мільйонів тонн, що на 15% менше, ніж у травні - 8,26 мільйонів тонн, та на 29% менше, ніж у квітні - 9,91 мільйонів тонн. Однак порівняно з червнем минулого року обсяги перевалки зросли в півтора раза.

Україна досягла довоєнних обсягів експорту з портів Великої Одеси

У липні 2023 року Росія вийшла з "зернової угоди", яка дозволяла Україні безпечно транспортувати сільгосппродукції через три порти в Одеській області.

Україна у відповідь створила тимчасовий "гуманітарний коридор" для вантажних суден, які рухаються до або з морських портів України. 

Як повідомляв прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, у січні Україна змогла вийти на довоєнні обсяги експорту тимчасовим морським коридором і наблизитися до показників, які були до повномасштабного вторгнення по загальному обсягу експорту.

Український морський коридор з березня, після отримання необхідних дозволів з боку ВМС ЗСУ, став працювати цілодобово.