НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,41

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Росіяни зберігають на Багамських островах активи на $3 млрд — ЗМІ

Росіяни зберігають на Багамських островах активи на $3 млрд — ЗМІ
Багамські острови. Фото: Pixabay

Центральний банк Багамських островів виявив на рахунках фінансових установ своєї країни близько 3 млрд доларів, власники яких так чи інакше пов'язані з Російською Федерацією.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це свідчать дані звіту, опублікованого 18 березня на сайті Центробанку, повідомляє Deutsche Welle.  

Станом на 28 лютого 2022 року в багамських банках знаходилося близько 420 млн доларів (379 млн євро) на депозитах і близько 2,5 млрд доларів (2,2 млрд євро) на зберіганні або у вигляді трастових активів з кінцевими бенефіціарними власниками РФ чи тими, хто має до неї відношення.  

Як передає Reuters, ці активи належать лише до міжнародного банківського сектору. У цю суму не увійшли російські активи, які можуть зберігатись у багамських банках, які працюють із місцевим населенням.  

За інформацією DW, 12 березня державні фінустанови, що регулюють діяльність банківської діяльності та фінансових послуг, випустили директиву щодо неприпустимості ведення бізнесу з фізособами та компаніями з Росії та Білорусі, які перебувають під санкціями.  

Багамські острови є однією з найпопулярніших податкових гаваней, де практично повністю відсутнє оподаткування. Це приваблює клієнтів з усього світу, які прагнуть відкрити тут офшорні рахунки.  

Багами засудили російську військову агресію в Україні і наказали своїм фінансовим установам припинити всі операції з російськими організаціями, які потрапили під санкції Заходу.  

Нагадаємо, 14 березня постійні представники країн-членів Європейського Союзу (COREPER) підтримали четвертий пакет санкцій проти Росії у зв’язку з війною в Україні.

Під санкції потрапили нові юридичні та фізичні особи, також обмеження стосуватимуться кількох секторів економіки Росії.

Раніше Європейський Союз вирішив внести до списку санкцій 160 росіян у зв'язку з вторгненням РФ в Україну. До списку увійшли зокрема олігархи, члени Ради Федерації Росії, а також банківський сектор Білорусі.

Європейський Союз також виключив сім російських банків із системи обміну повідомленнями SWIFT, яка є основою глобальних транзакцій.

У свою чергу США заборонили імпорт нафти і газу з Росії, а також наклали заборону на ввезення з Росії алкоголю, діамантів і морепродуктів.

Крім цього, група американських сенаторів розробила законопроєкт, який передбачає заборону Росії використовувати золоті запаси для пом'якшення наслідків міжнародних санкцій.