НБУ курс:

USD

41,29

+0,07

EUR

44,97

+0,12

Готівковий курс:

USD

41,58

41,55

EUR

45,25

45,12

МЗС Німеччини заявило про її історичну відповідальність не лише за Україну, але й за Росію

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок вважає, що її країна через діяння, вчинені під час Другої світової війни, несе історичну відповідальність перед усіма країнами СРСР, тобто й перед Росією, а не лише перед Україною.

Про це вона сказала в інтерв'ю медіагрупі Funke, розміщеному також на сайті німецького МЗС, у відповідь на питання щодо правомірності порівняння у цьому контексті України з Ізраїлем, зробленого раніше українським послом у Німеччині Андрієм Мельником.

"Ми несемо особливу історичну відповідальність перед усіма країнами колишнього Радянського Союзу, тому що Німеччина принесла там людям неймовірні страждання. Так, саме тому ми також несемо історичну відповідальність за те, щоб зробити все можливе для запобігання новій військовій ескалації", - заявила міністр.

Нагадаємо, що на початку січня в інтерв'ю виданню Spiegel Мельник заявив, що Німеччина "несе за Україну таку ж історичну відповідальність, як і за Ізраїль", у зв'язку з чим, на його думку, німецька влада має надати Україні оборонне озброєння через небезпеку російського вторгнення.

Перед цим Бербок в інтерв'ю агентству dpa заявила, що зараз пріоритетним завданням її країни у російсько-українському питанні є недопущення військової ескалації, не ставши відповідати на поставлене їй питання щодо можливості постачання зброї в Україну.

У середині грудня німецьке видання Bild повідомило подробиці історії з блокуванням Німеччиною постачання озброєння Україні через Агентство НАТО з підтримки та постачання.

Повідомлялося, що Україна на початку 2021 року сплатила гроші за 90 великокаліберних снайперських гвинтівок Barrett M82 зі США та 20 комплексів протидії дронам EDM4S-UA з Литви, однак у травні їхнє постачання було заблоковане Німеччиною та Нідерландами. Причому останні виступили проти нібито лише на прохання сусідньої країни, яка не бажала виявитися єдиною з такою позицією, причому таке блокування ініціювала особисто канцлер Ангела Меркель.

Зазначимо, що незабаром після цього блокування президент України Володимир Зеленський демонстративно прийняв у себе соратника Бербок по партії "Зелені" Роберта Хабека при тому, що ця партія була в опозиції до чинного уряду Меркель, і подякував йому за підтримку надання Україні летального озброєння. При цьому про саму Меркель Зеленський тоді сказав, що "очікував від неї більшого" у питанні допомоги Україні.

Проте після приходу "Зелених" до влади в рамках коаліції із Соціал-демократичною партією Німеччини їхня позиція щодо надання Україні озброєння змінилася на протилежну.

Зазначимо також, що 24 січня профільні комітети Верховної Ради - з питань інтеграції України до Європейського Союзу та щодо зовнішньої політики та міжпарламентської співпраці - виступили з відкритим зверненням до Бундестагу, в якому ображеному тоні закликали німецьких колег якось вплинути на політику уряду Німеччини щодо надання зброї Україні.