
- Категорія
- Фінанси
ТопФінанс-2025 Моторне страхування досягло своїх довоєнних показників і продовжує зростати

- Категорія
- Енергетика
Нафта дорожчає на фоні зниження напруги між Китаєм та США: якими будуть ціни на АЗС у травні
Обіцянка президента США Дональда Трампа суттєво знизити мита для Китаю та негласне скасування КНР мит на американські напівпровідники сигналізують про деескалацію торгової війни між двома найбільшими економіками світу. Хоча за умови непередбачуваної політики нової адміністрації Білого дому робити прогнози складно, ринок очікує поступове збільшення цін на нафту та зростання цін на бензин та дизель у травні. Водночас ціни на автогаз залишатимуться стабільними, після тривалого тренду падіння в гурті.

У травні попит та пропозиція на валютному ринку залишаться збалансованими, що дає підстави прогнозувати курс у межах 41-42 грн/дол.

- Категорія
- Промисловість
100 днів Трампа: Європа перезапускає ВПК та витісняє з ринку американських виробників зброї
Попри те, що американський військово-промисловий комплекс є одним з традиційних спонсорів Республіканської партії США, за 100 днів каденції президента-республіканця Дональда Трампа позиції американських оборонних компаній слабнуть через його непередбачувану зовнішню політику. Водночас традиційний ринок збуту для американської зброї — Європейський Союз — намагається відродити власну оборонну промисловість, тож акції європейських збройних гігантів таких, як Rheinmetall стрімко ростуть в ціні.

- Категорія
- Фінанси
Гонитва за легкими грошима. Як розпізнати фінансові піраміди та підозрілі інвестпроекти?
Delo розібралося, чому слід уникати схем швидкого збагачення та як захиститися від фінансового шахрайства.

- Категорія
- Енергетика
Ціни на нафту розвернулася в бік зростання: чого чекати на українських АЗС
Напередодні великодніх свят світові ціни на нафту знову почали зростати через перегляд квот ОПЕК та нові санкції США проти Ірану. Водночас на українських АЗС дизель та бензин все ще мають потенціал до здешевшання. Ціни на автогаз також зберігають потенціал до зниження, проте він значною мірою нівелюється послабленням гривні відносно євро та долара.

- Категорія
- Фінанси
Долар нижчий за 42 гривні, євро – по 47 гривень. Що буде з валютним ринком після Великодня?
Підвищений попит на валюту до літа навряд чи повернеться. Тому рух курсу гривні стає більш передбачуваним.

- Категорія
- Енергетика
Куди рухатимуться технології в сонячній енергетиці та чого чекати українським споживачам
За останні п'ять років сектор сонячної енергетики в Україні пережив спад, викликаний кризою неплатежів за зеленим тарифом, та новий бум через ризики блекаутів та зростання вартості електроенергії. За цей час обладнання значно здешевшало: у 2020 побудувати СЕС на 30 кВт коштувала $25-30 тис., а зараз вартість такого проєкту становить $17 тис. В майбутньому ми очікуємо на подальше здешевшання обладнання, а також суттєве розширення функціоналу інверторів. В станції інтегруватимуть ШІ, щоб розумна система могла генерувати та споживати електроенергію з максимальною ефективністю.

- Категорія
- Фінанси
Гривня не поступається долару, але програє євро. Що буде із валютним ринком до кінця квітня?
Поки гривня зміцнюється до долара, євро дорожчає і вже впритул наближається до позначки 47 гривень.

- Категорія
- Енергетика
Генерація поза лічильником: як будівництво нових СЕС впливатиме на енергосистему та ринок
Після блекаутів в Україні почався новий пік будівництва сонячних електростанцій. На відміну від попередніх бумів будівництва, коли великі промислові станції будували під "зелений" тариф, під час війни бізнес та населення активно будують СЕС, щоб покращити надійність електрозабезпечення та знизити витрати на енергію. Нова генерація, яку зараз вводять в експлуатацію, працює в автономному режимі самозабезпечення споживача і її не потрібно реєструвати. Таким чином, вона знаходиться “поза лічильником”. Проте така генерація чинить суттєвий вплив на енергосистему України як в частині формування тарифів на передачу та розподіл електроенергії, так і в частині впливу на ринок електричної енергії в цілому.

- Категорія
- Економіка
Декларування доходів у 2025 році: що змінилося та кого це стосується?
Розбираємось, які головні вимоги до декларування доходів у 2025 році, а також з'ясовуємо, які помилки та дії можуть призвести до проблем із податковою.

- Категорія
- Фінанси
Ослаблення долара підтримає гривню. Як нові мита США впливають на валютний ринок України?
Валютний курс у квітні навряд чи суттєво перевищить 42 грн/дол. Але попит на валюту може зрости, що змусить НБУ збільшити інтервенції.

- Категорія
- Енергетика
Нафтові ринки очікують на початок дії тарифів Трампа: якими будуть ціни у квітні на українських АЗС
Ціни на нафту продовжили зростати через тиск президента США Дональда Трампа на Іран та Венесуелу, які є великими виробниками нафти. Це може стримати тренд на зниження цін на бензин та дизель українських АЗС, принаймні до середини квітня. Далі все залежатиме від політики нафтового картелю ОПЕК, який раніше заявляв про наміри збільшити видобування нафти саме в цьому місяці. А от ринок газу попри очікування високого сезону споживання поки не має передумов до суттєвого зростання цін. Тим більше, що великі глобальні виробники знижують ціни.

- Категорія
- Фінанси
На валютний ринок повертається песимізм. Що буде з курсом гривні у квітні?
Незважаючи на зміцнення гривні на початку весни, є велика ймовірність відновлення девальвації та зростання курсу у квітні вище 42 грн/дол.

- Категорія
- Фінанси
Валютний курс вирівнявся. Коли чекати на зростання долара вище 42 гривень?
Незважаючи на тимчасове курсове затишшя у березні, девальвація гривні залишається базовим прогнозом на найближчі місяць-два.

- Категорія
- Фінанси
Долар наближається до 42 гривень. Чому на валютному ринку знову девальваційний тренд?
Ближе до середини березня гривня почала слабшати. Причини – глобальна нестабільність долара та формування нової хвилі попиту валюту.

- Категорія
- Економіка
Мільярди ПДВ поза законом. Чому бізнес досі стикається із блокуванням податкових накладних?
Ситуація із блокуванням ПДВ-накладних поступово покращується. Але до лещат системи СМКОР, як і раніше, потрапляють тисячі платників податків, а сума заблокованого ПДВ перевищує 2 млрд грн.

- Категорія
- Фінанси
Курс тримається нижче за 42 грн/дол. Що відбувається з валютним ринком у березні?
Гривня продовжує зміцнюватися, незважаючи на геополітичну турбулентність навколо України та зростання попиту на валюту з боку державного сектору.

- Категорія
- Фінанси
Що стоїть за підвищенням НБУ облікової ставки до 15,5% і чого чекати далі
Чому Національний банк вкотре за останні місяці підвищив облікову ставку, як це вплине на ставки за депозитами банків і вартість кредитів для бізнесу і населення, чи стане держава більше платити за своїми боргами і чи зароблять банки на цьому чергові мільярди? Редакція Delo.ua шукала відповіді на ці питання.