"Великі історії малого бізнесу" онлайн-голосування

"Великі історії малого бізнесу" онлайн-голосування

Голосуй за відео про підприємців Східної України!

Це серія соціальних роликів про підприємців з Донеччини, Луганщини та Азовського узбережжя Запорізької області. Частина з них — переселенці, котрі залишили свої домівки і з нуля створили власну справу: хтось відкрив веломайстерню, хтось заснував школу робототехніки, а хтось продає авторські ляльки.

Майже всі вони колись отримали грант від Програми ООН із відновлення та розбудови миру на розвиток свого бізнесу.

Автори відеороликів — молоді рекламісти і режисери, які відвідали 12 підприємств у Донецькій, Луганській та Запорізькій областях та зафільмували історії місцевих підприємців, щоб надихнути інших створювати власну справу та показати людей, які, пори труднощі, створили бізнес, надають робочі місця та розвивають регіон.

Голосування триватиме до 26 грудня 2019 року включно.

За кожного учасника можна проголосувати один раз на тиждень з однієї IP-адреси.

Авторів найпопулярніших відеосюжетів очікують призи — грошові винагороди: 1 місце — 25 000 грн, 2
місце — 15 000 грн і 3 місце — 10 000 грн

 

Голосование уже закончилось

 • Наталя Рак. Творча майстерня "Прянівіль"

  Наталя Рак. Творча майстерня "Прянівіль"

  Продакшн/Режисер: Марія Дергачова

  Продакшн/Режисер видео: Марія Дергачова Відео: https://youtu.be/No5-zhVeZRg Продакшн/Режисер видео: Марія Дергачова Відео: https://youtu.be/No5-zhVeZRg Наталя Рак у 2014-му виїхала із сім’єю з Донецька до батьківського дому в Дружківку. Розуміла, що мусить починати все з нуля. І згадала своє кулінарне захоплення — розписні пряники. Викладала фото в соцмережах, знайомі потроху замовляли. Аж ось надійшло справжнє велике замовлення — і стало зрозуміло: це вже виробництво, треба реєструватися як підприємиця і розширюватися.

  Відео: https://youtu.be/No5-zhVeZRg

  Баллов 1630

 • Олексій Овчинников. Центр танцю "Грація"

  Олексій Овчинников. Центр танцю "Грація"

  Продакшн/Режисер: Орест Смілянець

  Центр танцю "Грація" відомий не тільки у Слов’янську. У студії, створеній понад 30 років тому, виросли сотні танцюристів, які посідали призові місця у великих турнірах. "Грація" влаштовувала і власні події, включно з міжнародними змаганнями, в Донецьку. Та це було до 2014 року. Через бойові дії відбулася вимушена перерва у роботі центру: міський будинок культури, де знаходилися зали, постраждав під час зіткнень. Та керівник "Грації" Олексій Овчинников знайшов вихід: замість втрачених 5 залів у Слов’янську відкрили 10 в чотирьох містах.

  Відео: https://youtu.be/Kfxb18AAwnU

  Баллов 1626

 • Ілля Бельчев. Дерев'яні іграшки Wood Trick

  Ілля Бельчев. Дерев'яні іграшки Wood Trick

  Продакшн/Режисер: Дмитро Камінський

  У Бердянську виготовляють всесвітньо відомі іграшки. Компанію Wood Trick Ілля Бельчев заснувал у 2015. Створюють ігрову та сувенірну продукцію з екологічно чистої фанери. Сировину закуповують у Білорусі, а верстати — у надійних китайських партнерів. Компанія має дистриб'юторські склади в Європі і США. Продукція Wood Trick продається в Африці, США, Нідерландах, Іспанії, Італії, Франції, Канаді, Швеції, Польщі, Китаї, Сінгапурі, Новій Зеландії та інших країнах.

  Відео: https://youtu.be/Pe3hlm11S6w

  Баллов 1306

 • Ганна Теличко. Школа робототехніки "Вугледар"

  Ганна Теличко. Школа робототехніки "Вугледар"

  Продакшн/Режисер: Юрій Юдін

  Наукові шоу та школа робототехніки — такого у невеличкому містечку Вугледар ніколи не бачили. Дає дітям можливість розвитку переселенка із Донецька Ганна Теличко. Там її син ходив до художньої студії, на англійську, у розважальні центри. У Вугледарі для дошкільнят не було нічого. Тож Ганна вирішила спробувати почати власну справу..

  Відео: https://youtu.be/DcDepeenn3g

  Баллов 903

 • Наталка Держипільська. Авторські ляльки Denata Toys

  Наталка Держипільська. Авторські ляльки Denata Toys

  Продакшн/Режисер: Максим Люков

  Наталка Держипільська із Ясинуватої створює в Дружківці авторські ляльки, відкрила крамницю і проводить майстеркласи. У 2014 дівчина закінчила техн­кум у Донецьку й поїхала вступати до інженерно-педагогічної академії в Харків. Більше додому, в Ясинувату, вона не повернулася — дім лишився на не контрольованій урядом території. Тоді Наталя із сім’єю перебралися до Дружківки, де жили родичі. Там, цілком спонтан­но, вона почала займатися лялькарством: готувала хендмейд-подарунок подрузі і надихнулася на цілий бізнес.

  Відео: https://youtu.be/sKpmHAO6xWo

  Баллов 578

 • Олена Неронова. Монтессорі-студія "Максимум у дитинстві"

  Олена Неронова. Монтессорі-студія "Максимум у дитинстві"

  Продакшн/Режисер: Роман Майданюк

  Давати дитині саме ті знання, яких вона прагне та зростити її цілісною особистістю — такі завдання поставила перед собою керівниця монтессорі-студії "Максимум у дитинстві" Олена Неронова из Сєвєродонецька. "Кожна людина приходить у світ зі своїми здібностями. Наш підхід до дитини — давай займатися тим, що тобі подобається". Але ми не клоуни, педагога у нас називають "гід", щоб підкреслити, що він супроводжує дитину", — каже Олена.

  Відео: https://youtu.be/yAfnDUzthac

  Баллов 286

 • Ганна Горіна. Клінінговий сервіс

  Ганна Горіна. Клінінговий сервіс

  Продакшн/Режисер: PicOi! LIVE Production

  Колишня бухгалтерка Донецького аеропорту Ганна Горіна у 2014 році була змушена переїхати з немовлям до рідного міста — у Сєвєродонецьк. Знайти роботу було важко, тому почала думати про власну справу. Вирішила запропонувати послуги з прибирання.

  Відео: https://youtu.be/jyr58FEol-s

  Баллов 204

 • Тетяна Андрєєва. Крамниця кави

  Тетяна Андрєєва. Крамниця кави

  Продакшн/Режисер: Mediagroup 8

  Під час військових дій на сході мешканка Новоазовська Тетяна Андрєєва втратила будинок та роботу. Перші два роки після переїзду в Бердянськ жінці було дуже важко знайти роботу — виживала лише з допомогою соцвиплат. Але завдяки грантовій підтримці жінка відкрила власний магазин "Крамниця кави", де продає також сухофрукти та різні види горіхів.

  Відео: https://youtu.be/RJSKFTWjLbE

  Баллов 128

 • Артем Пономаренко. Веломайстерня

  Артем Пономаренко. Веломайстерня

  Продакшн/Режисер: Антон Шевченко

  Неможливо пояснити, чому в станиці Луганській, де кожен користується велосипедом, не було веломайстерні. Артем Пономаренко взявся до справи і став монополістом з обслуговування цього транспорту в станиці й селах навкруги. А почалося все із захоплення велотуризмом. Точніше, ще раніше: у школі Артему купили велосипед і хлопець вчився обслуговувати свій велик — дивився, як працюють майстри і практикувався на своєму.

  Відео: https://youtu.be/aQZMdV-jAXA

  Баллов 91

 • Ольга Сімонова. Трикотажна пряжа Barwa

  Ольга Сімонова. Трикотажна пряжа Barwa

  Продакшн/Режисер: Максим Сухарєв

  Ольга Сімонова з Маріуполя вийшла у декрет та стала підприємницею: вона заснувала власне виробництво трикотажної пряжі Barwa. Зараз випускає під власним брендом 19 кольорів та продає не лише в Україні, але й у Греції. А допомогло знайти свій бізнес хобі: завжди любила в'язати для себе, сім'ї і друзів.

  Відео: https://youtu.be/sjD89h3rhWg

  Баллов 51

 • Оксана Ленко. Піцерія "Нью-Йорк"

  Оксана Ленко. Піцерія "Нью-Йорк"

  Продакшн/Режисер: "Своє кіно"

  Жителька селища Новгородського в Донецькій області Оксана Ленко втілила давню мрію — відкрила кафе із власною випічкою. Там готують піцу за власними рецептами, печуть хліб на особисті замовлення покупців та придумують нові солодощі. На скромній площі у 45 кв. м розташувалися пара столиків, вітрина з кількома сортами хліба, булочками й тортами та пекарний цех. Називається кафе "Нью-Йорк". А назвати так вирішили тому, що на початку ХХ століття це поселення звалося Нью-Йорком.

  Відео: https://youtu.be/rS-34uVAqI8

  Баллов 35

 • Олег Русін. Кав’ярня із настільними іграми

  Олег Русін. Кав’ярня із настільними іграми

  Продакшн/Режисер: Андрій Лагутін

  Раніше Олег Русін ніколи не займався нічим подібним. Його історія — приклад того, як людина після тренінгу ООН з нуля побудувала успішний бізнес, відшукав вільну нішу у своєму місті: кав’ярень в його рідному Лисичанську в 2016 не було взагалі, а тепер кав’ярня є.

  Відео: https://youtu.be/4TZfJg9lJ98

  Баллов 24