НБУ курс:

USD

41,34

+0,03

EUR

45,85

+1,22

Готівковий курс:

USD

41,15

41,05

EUR

45,70

45,35

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

В яких країнах жінки мають найбільші професійні можливості - дослідження The Economist

жінки, кар'єра, робота, освіта
В яких країнах жінки мають найбільші професійні можливості. Фото: Delo.ua

Щороку до Міжнародного жіночого дня 8 березня The Economist аналізує цифри за десятьма показниками - від участі в робочій силі та заробітної плати до оплачуваної відпустки по догляду за дитиною та політичного представництва. Переважно аналізуються 29 країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), куди входять здебільшого багаті країни. В яких країнах жінки мають найбільші професійні можливості порівняно з чоловіками - читайте у матеріалі. 

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Так, за даними The Economist, Ісландія посіла перше місце другий рік поспіль. Зазначається, що скандинавські країни завжди домінують у верхній частині індексу, адже мають меньше перешкод для розвитку жінок, отримуючи високі бали за всіма показниками.

Рейтинг з 29 країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Інфографіка: The Economist

У нижній частині рейтингу жінки з Південної Кореї, Японії та Туреччині, які все ще стикаються з найбільшими перешкодами на робочому місці. Австралія та Польща піднялися на п'ять позицій порівняно з минулим роком. 

Майже в кожній країні, які зазначені в індексі, жінки закінчують університет у більшій кількості, ніж чоловіки. Проте вони становлять меншу частку робочої сили. Найбільш це помітно в Туреччині, Греції та Італії, де працює менше двох третин дорослих жінок. Розрив у показниках трудової участі означає, що менше жінок піднімаються корпоративними сходами, що сприяє збільшенню гендерного розриву в оплаті праці. В країнах жінки заробляють приблизно на 12% менше, ніж чоловіки.

Сім'я і кар'єра 

Створення сім'ї може ускладнити для багатьох жінок можливість залишитися на ринку праці (це явище називають "покаранням за материнство"). У виданні зазначили, що два фактори можуть допомогти їм вирішити цю проблему: тривала відпустка по догляду за дитиною та доступні послуги з догляду за дитиною.

Тривалість оплачуваної декретної відпустки широко варіюється: Угорщина, Греція, Словаччина та країни Північної Європи є щедрими на неї. США залишаються єдиними, де уряд не вимагає від роботодавців надавати молодим матерям мінімальну відпустку.

Відпустка для батька також важлива - вона допомагає розділити тягар догляду за дитиною між батьками. Щоб заохотити більше жінок виходити на ринок праці, Японія та Південна Корея запровадили найщедрішу в ОЕСР політику щодо відпусток для батьків (31 та 22 тижні, відповідно, з можливістю повної оплати), хоча небагато молодих батьків вирішують залишатися вдома.

Іншим показником для батьків є вартість догляду за дитиною. Товариство Фосетт, кампанія за гендерну рівність, нещодавно підрахувало, що 250 тис британських матерів з дітьми віком до чотирьох років залишили ринок праці. Причиною цього стали витрати на догляд за дитиною та відсутність гнучкості з боку роботодавців. Витрати на догляд за дітьми становлять близько 25% середньої заробітної плати в Британії порівняно з 14% в середньому по ОЕСР.

Жінки і політика

Дослідження показало, що більша кількість жінок у політичному керівництві призводить до підвищенної уваги до прав жінок та сімейної політики. В Ісландії, Швеції, Норвегії та Фінляндії - перших чотирьох країнах індексу - жінки займають щонайменше 45% парламентських місць. Натомість у Південній Кореї та Японії їхня частка не перевищує 20%.

"Не всі наші показники мають однакову вагу. Наприклад, ті, що стосуються материнства, мають меншу вагу, ніж ті, що впливають на всіх жінок, такі як рівень трудової участі", - зазначають у виданні. 

Результат дослідження показав, що цьогорічний середній бал дещо вищий за минулорічний, хоча за більшістю показників темпи покращення були повільними.