- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
США вводять санкції проти російських Ощадбанку, Альфа-Банку забороняє інвестиції в РФ
Американська влада оголосила про введення санкцій проти російських Сбербанку та Альфа-Банку, заборону на інвестування в Росію, а також санкції проти членів Ради безпеки РФ.
Як йдеться у повідомленні Білого дому, йдеться про заморожування всіх активів згаданих двох банків, пов'язаних із фінансовою системою США, та заборону американським особам вести з ними ділові відносини.
В адміністрації Джозефа Байдена наголошують, що Сбербанк є найбільшою фінансовою установою РФ і володіє майже третиною всіх активів російського банківського сектора, що робить його системно важливим для російської економіки. У свою чергу, Альфа-Банк є найбільшою приватною та четвертою за величиною загалом фінорганізацією в РФ.
Також у Білому домі анонсували указ Байдена, що включає заборону нових інвестицій у Росію з боку громадян США, де б вони не знаходилися, що покликаний ще більше ізолювати Росію від світової економіки.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.ua"Ця дія заснована на рішенні понад 600 транснаціональних компаній залишити Росію. Вихід приватного сектора включає виробничі, енергетичні компанії, великих роздрібних торговців, фінансові установи, а також інших постачальників послуг, зокрема юридичні та консалтингові фірми. Сьогоднішній указ забезпечить стійке послаблення глобальної конкурентоспроможності РФ", - йдеться у повідомленні.
Також передбачено повні блокуючі санкції щодо найважливіших російських державних підприємств. Громадянам США буде заборонено здійснювати угоди з цими організаціями, а активи підприємств, що перебувають під юрисдикцією США, будуть заморожені.
Список компаній, про які йдеться, Міністерство фінансів США має опублікувати 7 квітня. Поки що з опублікованих ним даних випливає, що під американські санкції потрапили не лише Сбербанк та Альфа-Банк, а й багато інших пов'язаних із ними юросіб.
Крім цього, санкції запроваджуються проти представників російської еліти, зокрема членів сімей президента Володимира Путіна та міністра закордонних справ Сергія Лаврова, а також членів Ради безпеки Росії.
Крім того, зазначається, що американське Міністерство фінансів заборонило Росії проводити виплати за держборгом коштами, що перебувають під юрисдикцією США (тобто через російські рахунки в американських банках).
"В даний час санкції не виключають виплати за суверенним боргом Росії за умови, що Росія використовує кошти за межами юрисдикції США. Проте Росія є глобальним фінансовим ізгоєм, і тепер їй доведеться вибирати між виснаженням наявних коштів для виплати боргу або дефолтом", - сказано в повідомленні.
Водночас наголошується, що США не мають наміру вводити обмеження щодо видів діяльності, "які приносять користь російському народу і людям у всьому світі", зокрема забезпечення продуктами харчування та сільськогосподарськими товарами, доступу до ліків та медичного обладнання, а також телекомунікаційних послуг.
"Ці види діяльності не є метою наших зусиль, і американські та західні компанії можуть продовжувати працювати в цих секторах у Росії. При необхідності відповідні міністерства та агенції будуть оголошувати відповідні винятки та вилучення для забезпечення того, щоб така діяльність не була порушена", - зазначили у Білому домі.
Нагадаємо, 1 квітня американська влада анонсувала рішення ввести додаткові санкції щодо оборонного, аерокосмічного і морського секторів Росії та Білорусі. Заявлялося, що до списку потрапило 120 організацій, але вони тоді не називалися.
Зазначимо також, що паралельно Європейський союз повідомив про погодження п'ятого пакету санкцій проти Росії у зв'язку з її військовою агресією проти України, що включає обмеження імпорту вугілля з Росії до 4 мільярдів євро на рік та захід російських суден у порти ЄС.
Джерело фото: ua.depositphotos.com