НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,40

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Україна та РФ можуть обговорити відновлення зернової угоди в Стамбулі, – ЗМІ

Стамбул, море, місто
Стамбул. Фото: Depositphotos

Туреччина працює над пропозиціями щодо відновлення зернової угоди. Перемовини щодо цього питання можуть пройти в Стамбулі, повідомляє Sabah.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Як зазначає видання, після того, як РФ вийшла з угоди, ціни на зерно в слаборозвинених країнах зросли на 15%. Протягом місяця після припинення ініціативи в Україні внаслідок обстрілів було зіпсовано 220 тис. тонн зерна, яких було достатньо, щоб прогодувати 810 тис. людей протягом року.

Наразі триває робота над тим, щоб відновити функціонування зернового коридору й запобігти глобальним проблемам.

"Технічні переговори між Москвою та Києвом щодо активації коридору можуть відбутися в Стамбулі", – йдеться в матеріалі.

При цьому Sabah пише, що з 33 млн тонн зерна, які було експортовано з України в рамках зернової угоди, 40% пішли в Європу, тоді як 12% – в Африку і 5% – на Близький Схід. Наразі на столі є пропозиції щодо більш справедливого розподілу продовольства, яке проходить через коридор, і надання пріоритету бідним країнам. 

В Анкарі хочуть вирішення проблем і продовження угоди на більш тривалий термін.

Що відбувається після виходу РФ із зернової угоди?

17 липня сплив термін дії зернової угоди, яка була спрямована на гарантування безпечного проходу суден з українських чорноморських портів, і в Кремлі заявили про припинення участі в ініціативі.

Після цього російські війська активізували обстріли зернової інфраструктури в Україні, передусім – на Одещині.

На початку серпня український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що президент України Володимир Зеленський та його турецький колега Реджеп Тайїп Ердоган координують зусилля з повернення Росії до зернової угоди.

Нещодавно в Україні відкрили тимчасові маршрути для торговельних суден, які рухаються до або з морських портів через Чорне море. 16 серпня таким коридором скористалося перше судно.

The Wall Street Journal із посиланням на джерела писало, що США ведуть переговори з Туреччиною, Україною та її сусідами щодо збільшення використання альтернативних шляхів експорту українського зерна.

Тим часом РФ, Туреччина й Катар, за даними Bild, готують тристоронню домовленість, яка замінить зернову угоду і передбачатиме постачання російського продовольства до бідних країн.

Джерело фото: ua.depositphotos.com