Суд відсторонив мера Сум Лисенка від посади

Олександр Лисенко
Олександр Лисенко. Фото: Сумська міськрада

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду 9 жовтня відсторонив Олександра Лисенка на два місяці від посади Сумського міського голови. Про це повідомляють у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Суд задоволнив відповідне клопотання детективів Національного антикорупційного бюро. 4 жовтня ВАКС визначив Лисенку запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю вийти в разі внесення застави в 3 мільйона гривень, що й було зроблено вже наступного дня.

Нагадаємо, що 2 жовтня Національне антикорупційне бюро повідомило меру, а також директору департаменту інфраструктури мерії Сум Олександру Журбі про підозру в хабарництві.

За даними слідства, чиновники "обклали даниною" місцеву компанію, яка займалася вивезенням сміття. Фігуранти вимагали з підприємця 2,13 мільйона гривень, а в разі відмови платити погрожували штучними перешкодами у веденні бізнесу.

Зазначимо при цьому, що у вересні 2022 року на корупційному адміністративному правопорушенні був викритий мер іншого обласнго центру - Чернігова - Владислав Атрошенко. Вже на початку грудня йому присудили символічний штраф у 6,8 тисячі гривень, але при цьому на рік позбавили права обіймати посаду.

Чернігівська міська рада 9 лютого вже нинішнього року поклала виконання обов'язків міського голови на свого секретаря Олександра Ломака, однак вже за два дні президент Володимир Зеленський утворив у Чернігові військову адміністрацію, попри петицію громадян, ініційовану Ломаком ще влітку. 17 лютого начальником міської адміністрації було призначено Дмитра Брижинського.

Частина 4 статті 368 КК, яку інкримінують зараз Лисенку, передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. Таким чином, у разі обвинувачувального вироку мер вже "повноцінно" втратить нинішню посаду, через що Зеленський отримає право утворити військову адміністрацію і в Сумській громаді.