НБУ курс:

USD

41,64

+0,12

EUR

45,09

+0,11

Готівковий курс:

USD

41,64

41,54

EUR

45,33

45,15

До ІТ-коаліції з Україною приєдналася одинадцята країна

До ІТ-коаліції з Україною приєдналася одинадцята країна
Держави-учасниці ІТ-коаліції підписали угоди про співпрацю. Ілюстрація: ua.depositphotos.com

Країни, що входять до складу ІТ-коаліції, успішно завершили процес ратифікації угоди про співробітництво. До складу учасників входять Естонія та Люксембург, які виступають лідерами, а також Бельгія, Данія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди та Україна.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомили у Міністерстві оборони.

Дана угода стала першою подібною ініціативою серед коаліцій за спроможностями. До неї також приєдналася Велика Британія, підписавши Декларацію про наміри.

Міністр оборони України Рустем Умєров висловив упевненість у подальшому залученні партнерів для цифрового розвитку військової сфери зазначивши, що це важливий крок для модернізації армії.

Угода між країнами-учасницями має на меті підтримку України у наступні 6 років для створення сумісної ІТ-інфраструктури Міністерства оборони та Збройних сил.

"Завдяки коаліції ми зможемо обмінюватися досвідом щодо застосування інноваційних технологій та робити спільні проєкти. IT-коаліція – це потужний і ефективний майданчик для нашої взаємодії", – зазначила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Створення IT-коаліції 

Олексій Резніков, який був на той час міністром оборони України на засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" запропонував створити ІТ-коаліцію за аналогією, як це було з танковою та авіаційною коаліціями.

Його ідею одразу ж підтримали міністр оборони Люксембургу Франсуа Бауш і міністр оборони Естонії Ханно Певкур, які взяли на себе лідерську роль у її створенні.

27 січня на засіданні Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" до ІТ-коаліції доєдналися Нідерланди. Новий учасник коаліції зробив внесок у розмірі €10 млн. 

Окрім цього, у межах ІТ-коаліції Данія виділила 91 мільйон данських крон (близько $13,3 млн) на кіберзахист України. Ці кошти підуть на проєкти з кібербезпеки Збройних сил України та Міністерства оборони України і є важливим внеском у довгострокову підтримку кіберзахисту держави.

Додамо, що 20 грудня 2023 року Естонія та ще 9 країн-союзників запустили ще одну коаліцію, яка може зміцнити кібербезпеку України, а саме - Талліннський механізм. Він створений для посилення кіберпідтримки України в цивільній сфері. Даний план був розроблений усіма країнами-учасницями в Таллінні 30 травня.

Талліннський механізм працює паралельно з IT-коаліцією, яка займається українськими військовими кіберпитаннями.

Джерело фото: ua.depositphotos.com