НБУ курс:

USD

41,37

--0,05

EUR

44,61

--0,22

Готівковий курс:

USD

41,32

41,20

EUR

45,00

44,80

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Фрідман та Авен хочуть продати частки в російському Альфа-Банку, сподіваючись на зняття санкцій - ЗМІ

Михайло Фрідман і Петро Авен

Михайло Фрідман і Петро Авен мають намір продати свої частки в російському Альфа-банку за 2,3 мільярда доларів своєму давньому діловому партнеру Андрію Косогову, повідомляє з посиланням на чотири джерела Financial Times.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

За даними видання, таким чином російські мільярдери хочуть позбутися російських активів і домогтися у зв'язку з цим зняття з себе західних санкцій, які при цьому не вводилися проти Косогова.

Зазначається, що сам Косогов, який володіє 40,96% акцій Альфа-Банку через люксембурзьку ABH Holdings, погодився на угоду і навіть підтвердив це FT. Фрідману ж нині належить 32,9%, а Авену - 12,4%. Таким чином, Косогов після цього залишиться єдиним російським акціонером фінустанови.

Як пише видання, угода може бути закрита навесні, проте для неї буде потрібно схвалення Банку Росії та податкових органів, а також, ймовірно, і санкційних регуляторів США та Європейського союзу. Вказано, що вартість російського Альфа-Банку до російського вторгнення в Україну оцінювалася у 10,6 мільярда доларів.

Нагадаємо, що Європейський союз ввів санкції проти Фрідмана та Авена ще 28 лютого 2022 року, а у березні до них приєдналася і Великобританія. Тоді ж бізнесмени покинули раду директорів Альфа-Банку.

Зазначимо, що аналогічні частки перелічені особи опосередковано мали і в Альфа-Банку Україна, який нині змінив назву на Сенс Банк. При цьому власником 40,96% Косогов став після того, як отримав пакети акцій ABH Holdings, якими володіли Герман Хан та Олексій Кузьмічов (21% та 16,3% відповідно).

При цьому проти всіх чотирьох, а також проти російського Альфа-Банку та низки пов'язаних з ним російських компаній Україна 19 жовтня 2022 року запровадила санкції. Потрапив під них, на відміну від санкцій західних країн, і Косогов.

27 жовтня Національний банк України визнав отримання Косоговим частки 40,96% в Альфа-Банку Україна не узгодженим із самим НБУ та вчиненим з порушенням вимог банківського законодавства України. Тим не менш, нині на своєму сайті НБУ вказує саме Косогова, Фрідмана та Авена як єдиних власників суттєвої участі у цьому банку.

Нагадаємо також, що у жовтні було ухвалено закон про особливості виведення з ринку системно важливого банку у разі його неплатоспроможності в умовах військового стану, що передбачає купівлю такого банку державою за 1 гривню.

Його ухвалення якого називали спрямованим саме на ймовірне застосування насамперед до Альфа-Банку Україна, до якого, зокрема, українські правоохоронці мають претензії. При цьому Фрідман пропонував докапіталізувати банк на 1 мільярд доларів, причому акціонери були готові і подарувати його у разі рішення України про націоналізацію або передачу комусь іншому. Повідомлялося навіть, що Фрідман просив Монако частково розморозити для цього його рахунки. Однак у січні в НБУ заявили, що не бачать ризиків неплатоспроможності фінустанови, яка тепер стала Сенс Банком.