Експорт "Газпрому" впав до найнижчого показника з початку XXI століття

Експорт "Газпрому" впав до найнижчого показника з початку XXI століття

Російський монополіст "Газпром" у 2022 році експортував 100,9 мільярда кубометрів газу в країни, що не входили в склад колишнього СРСР. Показник на 46% менше, ніж у 2021 році. Про це повідомляє Bloomberg.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Таким чином поставки газу з РФ скоротилися майже вдвічі — досягнувши найнижчого рівня принаймні з початку XXI століття.

Різке скорочення експорту пов'язане, зокрема, з тим, що РФ намагалася відповісти на антиросійські санкції ЄС, які запровадили у відповідь на початок повномасштабної війни проти України. Так, ряд європейських країн були повністю відключені на початку 2022 року після того, як вони відмовилися платити за поставки в рублях.

Крім того, відомо, що видобуток газу "Газпромом" цього року впав до 412,6 млрд кубометрів, що на 20% менше рівня 2021 року.

Тим часом "Газпром" поступово нарощує поставки газу до Китаю, причому добові обсяги в грудні перевищували договірні рівні, а в окремі дні досягали рекордів.

Нагадаємо, "Газпром" знижував поставки газу до Європи все літо, таким чином намагаючись шантажувати країни ЄС, котрі підтримують Україну у війні. Однак через такі дії частка Росії на газовому ринку ЄС впала з 40% до 9%. ЄС вдалося диверсифікувати поставки газу, накопичити в газосховищах великі об'єми енергоносія та підготуватися до зими.

Вже в грудні країни "Великої сімки" (G7) та Австралія після досягнення домовленості між 27 державами-членами ЄС встановили поріг цін на російську нафту на рівні 60 доларів за барель. Але група з 12 країн ЄС виступила за зниження максимальної ціни на газ.

Джерело фото: ua.depositphotos.com