PATRIOTИ БІЗНЕСУ: галузеві лідери, які захищають тил

PATRIOTИ БІЗНЕСУ: галузеві лідери, які захищають тил

Така назва спецпроєкту не випадкова — це алюзія на легендарні ракетно-зенітні комплекси, на які так чекає Україна. Але поки партнери готують перші постачання ЗРК, тил нашому війську прикривають найбільші компанії України. PATRIOTИ БІЗНЕСУ — це спеціальний проєкт, який проводять рейтинговий журнал «ТОП-100. Рейтинги найбільших» та діловий портал DELO.UA.

Мета спецпроєкту

Головне завдання проєкту — показати, як компанії лідери різних галузей захищають українську економіку, українців та власне й саму країну. Ці компанії добре відомі майже кожному — не тільки тим, хто займається бізнесом. Це найбільші торговельні мережі, оператори паливного ринку, підприємства гірничо-металургійного сектору, енергетичні та транспортні компанії. До списку лідерів галузей потрапили також аграрники та телекомунікаційники, гіганти української фармацевтики, представники алкогольної та тютюнової галузі. Профайли лідерів галузі можна знайти у кінці кожного галузевого огляду. 

Принцип складання галузевих рейтингів

Пул галузевих лідерів обирала редакція журналу «ТОП-100. Рейтинги найбільших» враховуючи відповідність відразу декільком критеріям. Ми обирали компанії, які є не тільки бізнесами національного масштабу, але й трендсетерами, інноваторами своїх ринків. У галузеві субрейтинги потрапили ті, хто активно наповнював державний бюджет до війни та підтримує скарбницю країни після початку великої війни. 

При складанні галузевих рейтингів редакція орієнтується на власне, суб’єктивне розуміння інноваційності та лідерства того чи іншого учасника ринку. У такі рейтинги можуть потрапляти ті компанії, які не потрапили у головний рейтинг найбільших платників податків.

Більшість із цих галузевих лідерів, яких ми обрали, є фігурантами Реєстру великих платників податків, які щороку складає Державна податкова служба України. 

У 2022 році, коли війна перейшла у свою гостру фазу, галузеві лідери сплатили до усіх типів бюджету майже 1, 1 трлн грн, що на 98,2 млрд грн, більше ніж у мирному 2021 році. У складі цієї космічної суми 392,7 млрд грн — це частка місцевих бюджетів. Останній показник на 15,1% більше ніж у позаминулому році. 

Національні бізнеси — головні спонсори держбюджету. Вони разом з українцями донатять мільйони на зброю та амуніцію для Війська. Вони продовжують платити зарплати, хоч корпоративний баланс profit&loss вже далекий від ідеалу. Вони залишаються в Україні, попри катастрофічне падіння внутрішнього попиту та відтік спеціалістів.

Канали просування спецпроєкту

Про ці свої здобутки галузеві лідери розкажуть у новому номері журналу «ТОП-100. Рейтинги найбільших», на сторінках порталу DELO.UA та під час найбільшого івенту медіабюро Ekonomika+ — Business Wisdom Summit

 

29 матеріалів